Web Sürümüne Geç

Özkahya'yı Fener'e yine verebiliriz

Özkahya'yı Fener'e yine verebiliriz
Salı 06.10.2015
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Lig TV'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerin tartışılan konularına açıklık getiren Müftüoğlu, Beşiktaş derbisindeki yönetimiyle Fenerbahçe cephesinden tepki gören Halis Özkahya konusunda başkan Aziz Yıldırım'a da cevap verdi: "Bir daha F.Bahçe maçına Özkahya'yı verebiliriz..." Halis Özkahya'nın art niyetli olamayacağını belirten Müftüoğlu, şöyle devam etti: "Halis Özkahya, UEFA'nın elit kategoride düşündüğü bir hakem. Collina'nın da öyle. Hakem kendisiyle hesaplaşır. Biz de başarılı olmalarını istiyoruz ve en iyi hakemi atamaya çalışıyoruz."

Çakır'ı Uilenberg mi gönderiyor?
Uilenberg'in her ay Türkiye'ye gelip 2-3 gün kaldığını belirten Müftüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hakemleri seyrediyor, ertesi gün toplantı yapıyor ve Türk hakemliğine gelişim sağlıyor. UEFA'nın istediği kuralları Türkiye'de uygulamada önemli bir desteği olmuştur. Cüneyt Çakır ve diğer arkadaşların yükselmesi, tamamen bu eğitimle alakalıdır. Mesela Collina Ukrayna ve Rusya'ya danışmanlık yapıyor. Ama Ukrayna'nın UEFA'da maç yöneten hakemi yok. Bu arkadaşlarımız, kendi başarılı performanslarıyla buralara geliyor. UEFA'nın istediği standartta eğitim verilerek, Uilenberg burada katkı sağlıyor."

Deniz telefonlarıma çıkmadı

MHK Başkanı Müftüoğlu, Deniz Çoban konusunda ise şöyle konuştu: "O gün kendisini 3 kere aradım ama telefonuma bakmadı. Kendi kararıdır, sevdiğimiz bir kardeşimiz. Başarılı bir çıkış yakaladı, sonra talihsizlikler yaşadı. Yardımcısıyla ulaştım. Ailesiyle oturmuş ve kararını vermiş. Samimiyetine tabii ki İnanıyorum."

En başarılısı Bitnel
Müftüoğlu, genç hakemlerin daha başarılı bir performans ortaya koyduğunu belirterek şöyle devam etti: "İlk 7 haftada gözlemci notları, geçen sezona göre daha düşük. Nedeni, gözlemcilerimizden daha titiz davranmalarını istememizdir. İlk 7 haftanın raporlarına göre, 35 yaş altı hakemlerimizin notları daha yukarıda. En başarılısı da Deniz Ateş Bitnel. Cesaretle genç arkadaşlarımız görev almaya devam edecek."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN