Web Sürümüne Geç

Savcı: Beraatlerine...

Savcı: Beraatlerine...
Pazartesi 06.10.2015

Yenilenen şike davasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici İlhan Ekşioğlu'nun 'örgüt kurmak' ve 'şike' suçlarından beraati, eski hükümlerin ise iptali istendi

Futbolda yenilenen şike davasında savcı, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar hakkında önceki hükmün iptali ile beraatlerini talep etti. Savcı, mütalaasını mahkemeye dün verdi. Mütalaada Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl'ın 'suç örgütü kurmak' ve 'şike' suçlarından beraatlerini isteyen savcı, önceki hükmün ise iptalini talep etti.

31 SANIĞA DA 'BERAAT' TALEBİ
Yargıtay tarafından hükümleri bozulan 31 sanıktan aralarında Serdal Adalı, Tayfur Havutçu, Abdurrahman Yakut, Mecnun Otyakmaz, İskender Alın, Ümit Karan, Ali Kıratlı, Şekip Mosturoğlu, İbrahim Akın ve Gökçek Wederson'un da bulunduğu sanıklarla ilgili da 'suç örgütüne üye olmak', 'suç örgütüne yardım etmek', 'şike', 'teşvik primi' ve 'şikeye teşebbüs' suçlarından beraatleri istendi. Bu arada "Dava olumlu ya da olumsuz sonuçlansın bırakacağım" diyen Yıldırım'ın tavrı merak ediliyor.

TARİHİ BİR BELGE
Duruşmada taraf avukatları da savcı mütalaasına karşı beyanlarını verdi. Aziz Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar, "Bu mütalaa tarihi bir belgedir. Aynen katılıyoruz. Aziz Yıldırım'ın beraatini istiyoruz" derken, Trabzonspor avukatı, "Yeniden yargılama yanlıştı. Savcı da beraat isteyerek yanlışa devam ediyor. Mahkemenin hukuka uyan bir karar vereceğine inanıyoruz" dedi.

KARAR CUMA GÜNÜ 16.00'DA!
Davada dün yapılan 5. duruşmada savcı mütalaasını açıklarken, kesin karar yine çıkmadı. 6. duruşmanın 9 Ekim Cuma günü saat 16.00'da yapılacağı açıklandı. Mahkemenin kararını cuma günü açıklaması bekleniyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN