Web Sürümüne Geç

Dersimiz savunma

Dersimiz savunma
Çarşamba 08.10.2015

Pereira, defanstaki sıkıntıyı çözmek için düğmeye bastı. Portekizli çalıştırıcı, milli arada savunmaya yönelik çalışmalara ağırlık verecek. İlk futbola başlamış bir oyuncu nasıl eğitiliyorsa öğrencilerine defansın tüm inceliklerini anlatacak

Fenerbahçe'de sezon başından beri devam eden savunma hatalarına çözüm arayan teknik direktör Vitor Pereira startı verdi. Portekizli çalıştırıcı, lige verilen milli arada yapılacak idmanlarda tüm ağırlığı savunmaya yönelik çalışmalara kaydıracak. Şimdiye kadar ön tarafta yer alan oyuncular ile 2. ve 3. bölge varyasyonları üzerinde duran tecrübeli hocanın, ilk futbola başlamış bir oyuncu nasıl eğitiliyorsa defansın A'sından Z'sine kadar tüm taktik ve inceliklerini öğrencilerine anlatacağı bildirildi.

CD'DEN HATALARI GÖSTERECEK
Pereira, daha önce oynadıkları maçların CD'lerini de Samandıra'da oyunculara izletip, yapılan hataları ve nasıl oynanması ve pozisyon alınması gerektiğini tek tek izah edecek.

KADROYA DA NEŞTER YOLDA
Portekizli hocanın, Kayserispor maçında savunmada bazı görev değişiklikleri de yapabileceği belirtiliyor. Sakatlığı geçen Gökhan Gönül'ün sağ beke geri dönmesi gündeme gelirken, stoperde de Kjaer-Alves ikilisinden birisinin kulübeye çekilerek, Ba'nın görev alabileceği ifade ediliyor.

2 POZİSYONDAN 1'İ GOL OLDU
Fenerbahçe'nin savunmada yaşadığı 'kriz' istatistiklere de net olarak yansıdı. Sarı-lacivertli takım bu sezon Süper Lig'de ve Avrupa'da oynadığı toplam 13 maçta rakiplerine 36 pozisyon verirken, bunların 16'sında (neredeyse 2 pozisyondan 1'i) topu ağlarında gördü. Kanarya, girdiği 78 gol pozisyonunun ise 19'unu değerlendirebildi.

60 İLE 75 ARASI 'UYKUDA'!
Sarı-lacivertli takım, yediği 16 golün 8'ini 60 ile 74. dakikalar arasında kalesinde gördü. Yani savunma bu dakikalar arasında adeta 'uyudu'! Fenerbahçe maçın ilk 20 dakikasında ise sadece 1 gol yedi. Bu tablo, takımın kondisyonunun yetersiz olduğu ve ikinci yarıda yorulduğu eleştirilerini de haklı çıkarıyor.

Emre BOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN