Web Sürümüne Geç

Yedek kalmam normal bir şey

Yedek kalmam normal bir şey
Pazar 12.10.2015

F.Bahçe'de yedek oturduğu maçlarda olay çıkartan RvP aynı durumu Hollanda Milli Takımı'nda yaşayınca ılımlı bir tavır sergiledi. Kazakistan maçında 87'de oyuna giren van Persie, "Bu tamamen hocanın kararı. Ben değil takım önemli" diyerek durumu normal karşıladı

Kazakistan'ı deplasmanda 2-1 mağlup eden Hollanda'da oyuna 87. dakikada giren ve 100. kez milli formayı giyen Robin van Persie maç sonrası açıklamalarda bulundu. Maça yedek başlamasıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan tecrübeli oyuncu, "Önemli olan maçı kazanmamızdı. Maça sonradan girmem hocanın kararıydı. Ben oldukça fitim. Genelde oynuyorum ama bugün böyle oldu. Aslında benim bölgem merkez santrfor. Bugün Kazaklara karşı gölge santrfor ve kanat forvet anlayışıyla oynadık. Dediğim gibi, bu durumda ben değil, takımımın kazanması önemliydi" dedi. Fenerbahçe'de yedek kaldığı maçlarda Pereira ile kameraların ve objektiflerin önünde tartışmaktan çekinmeyen, hocasının kendisine uzattığı eli havada bırakan van Persie'nin, konu milli takımı olunca ılımlı tavır sergilemesi, tartışma konusu oldu.

'SNEİJDER ÇOK GÜZEL KONUŞTU'
Uçan Hollandalı, maç sonunda soyunma odasında çok keyifli dakikalar yaşadıklarını belirterek, "Sneijder güzel bir konuşma yaptı. Ardından eşim ve çocuklarımdan fotoğraf aldım. Bu çok özeldi. Şimdi salı günü oynayacağımız Çek Cumhuriyeti maçına odaklanmamız gerek. Bu maç için hazırım" diyerek sözlerini noktaladı.

İKİ AYRI VAN PERSİE
Kendisini yedek bırakan Vitor Pereira ile iktidar savaşı yaşayan Robin van Persie, milli takımda da kendini bir anda kenarda buldu. Ancak Hollandalı yıldız, bu durumu Fenerbahçe'dekinin tersine olgunlukla karşıladı.

'UTANÇ VERİCİ'
Van Persie'nin Kazakistan maçının 87. dakikasında oyuna girerek Hollanda formasıyla 100. maçını oynamasına ilginç tepkiler geldi. Bochum'un hocası Gertjan Verbeek, "Bu değişiklik rakibin ritmini bozmak için yapıldı, van Persie'yi kullanmak için değil. Ama böylesi bir rekora ulaşmak mutluluk verici olmalı" dedi. Hans Kraay ise Danny Blind'in yaptığı değişikliği "Utanç verici" olarak değerlendirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN