Web Sürümüne Geç

İşte yol haritası

İşte yol haritası
Salı 13.10.2015

Sarı-lacivertli kulüp, hem TFF hem de UEFA nezdinde 'yeniden yargılanma' talep edecek. 'Yargılamanın iadesi' gerçekleştikten sonra tazminat davalarını açabilir duruma gelecek

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve kulübünün yöneticilerinin Şike Davası'ndan beraat etmesinin ardından gözler sarı-lacivertli kulübün tazminat davaları için izleyeceği yol haritasına çevrildi. Sporx'in haberine göre sarı-lacivertli yöneticiler, bu kez de TFF ve UEFA'dan yeniden yargılanma talep edecek.

BU MÜMKÜN
TFF ve UEFA'nın verdiği kararlarda, 3 Temmuz sürecinde mahkemenin kararının gerekçe gösterilmesi ve sonrasında da mahkemenin "kumpas" gerekçesiyle beraat kararını vermesini delil olarak gösterip harekete geçecek olan Fenerbahçe, hem TFF hem de UEFA nezdinde yeniden yargılanma talep edecek. Yargıtay'ın kararını beklemeden harekete geçecek olan Fenerbahçe, "yargılamanın iadesi" gerçekleştikten sonra tazminat davalarını açabilir duruma gelecek. TFF ve UEFA'nın talimatlarına göre, verilen herhangi bir kararın ardından, yeni bir delilin ortaya çıkması, yeniden yargılanma kararının alınmasını (yargılanmanın iadesini) doğuruyor.

TFF'NİN İLGİLİ MADDESİ

arının, kesinleşen bir kararında dayanılan delillerin gerçeğe aykırı oldukları veya kararı etkileyecek yeni bir delilin meydana çıktığı veya kararın yerine getirilmesi tamamlanmadan önce mevzuatta ilgililer lehine bir değişiklik yapıldığı takdirde; ilgili kişi veya kulüpler ile soruşturma mercileri, karar veren Disiplin Kurulu'ndan yargılamanın iadesini talep edebilirler. Bu talep üzerine ilgili Disiplin Kurulu, incelemenin sonucuna göre, önceki kararın değiştirilmesine yer olmadığına karar verebileceği gibi yeni bir karar da verebilir."

UEFA'NIN İLGİLİ MADDESİ
UEFA'nın verdiği karardan en fazla 4 yıl içerisinde yeni tanıklar konuşur ve deliller ortaya çıkarsa; UEFA'dan tekrar soruşturma için talepte bulunulabilir."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN