Web Sürümüne Geç

O vicdansızlara soruşturma

O vicdansızlara soruşturma
Salı 20.10.2015 19:24

Spor Toto Süper Lig'de Kayserispor ile Fenerbahçe arasında yapılan maçta Kayserispor tribününde Fenerbahçe forması giymiş bir çocuğun çevreden verilen tepkiler sonucu ağlamasıyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Alınan bilgilere göre, görüntülerin yayınlamasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgili görüntüleri toplayarak savcılığa iletecek. Öte yandan Kayserispor Kulübü de olayı tasvip etmediklerini ve kınadıklarını bildirdi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"18 Ekim Pazar günü oynadığımız Kayserispor-Fenerbahçe müsabakasında kendini bilmez bir taraftarın, Fenerbahçe forması giymiş bir çocuğa karşı yapmış olduğu hareketi Kayserispor Kulübü olarak tasvip etmiyor ve kınıyoruz. Yayıncı kuruluş aracılığı ile yayınlanan bu görüntülerin münferit bir olay olduğunu ve kulübümüz ile hiçbir alakası olmadığını kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Kayserispor amigosu olayla ilgili açıklamada bulundu
Kayserispor amigosu Recai Kahraman gelen tepkiler üzerine yaşanan olayı anlattı ve küçük çocuktan özür diledi. Kayserispor amigosu yaptığı açıklamda: 'Maç oynandığı sırada, Kayserispor tribününde Fenerbahçe formalı birinin olduğu söylendi. Ben de o tarafa gittim, baktım ki Fenerbahçeli küçük bir çocuk babasının kucağında oturuyor. Benim de 12 yaşında oğlum var. Ben o küçük çocuğa niye tepki göstereyim? Ben babasına tepki gösterdim ve Fenerbahçe tribününe geçmesini istedim. Ama küçük çocuk bu olayda korktu ve ağladı. Ben o çocuk ağladığı için özür diliyorum. Bu olayda korkan ve ağlayan çocuk, elbette beni de üzdü ve bu yüzden o çocuktan özür diliyorum. Ancak bu olay yayınlandıktan sonra, birçok kişiden telefon aldım, çok değişik tepkiler oldu. Fakat bu olay çok yanlış anlaşıldı ve farklı yerlere çekildi. Bu yorumları asla kabul etmiyorum. Çocuğun babası çıksın ve orada ben nasıl davranmışım anlatsın'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN