Web Sürümüne Geç

Yıldırım sansür!

Yıldırım sansür!
Cuma 23.10.2015

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Terraneo'yu fırçalamasını haber yapan 5 gazeteciyi Ajax maçına sokmadı. Üstelik haberin doğruluğunu, "Siz eşlerinizle, çocuklarınızla hiç kavga etmiyor musunuz?" açıklamasıyla kendisi de kabul ettiği ve hiçbir yetkisi olmadığı halde!

Fenerbahçe'nin Ajax'la oynadığı UEFA Avrupa Ligi grup mücadelesi öncesi akıl almaz bir gelişme yaşandı. 5 gazeteci, akreditasyonları olmasına rağmen Fenerbahçe yönetiminin kararı ile Şükrü Saracoğlu Stadı'na alınmadı.

GİREMEZSİNİZ BEYLER
Emre Bol (Fotomaç) Volkan Demir (Sabah), Aygün Özipek (Star) Ahmet Selim Kul (Habertürk) ve Ahmet Ercanlar (Hürriyet), akredite kartlarını almak için TSYD masasına yöneldiklerinde büyük bir şok yaşadılar. TSYD yetkilileri, "Ne yazık ki stada giremezsiniz" dediler. Nedeni sorulduğunda, "Akreditasyonunuz var. Ancak kulüp sizlere maça giriş için gerekli kartı çıkarmamış" yanıtı aldılar. 5 gazeteci, aldıkları cevap karşısında neye uğradıklarını şaşırdılar. Olayın nedeni ise kısa sürede yanıt buldu. Basını susturmaya yönelik bu skandal ve yetkisiz kararın, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, hakkında çıkan bir haber üzerine uygulamaya konulduğu ortaya çıktı. Yıldırım'ın, İtalyan sportif direktör Giuliano Terraneo'yu fırçaladığına yönelik haberlere kızarak böyle bir karar aldırdığı açık şekilde ifade edildi. Kamuoyunu şoka sokan çağdışı uygulama, sosyal medyadan kısa sürede yayıldı. Sporseverler, olayı "skandal" olarak yorumlarken, "Haber alma özgürlüğüne ağır bir darbe indirilmiştir" denildi. Maçın UEFA yetkilisi, gazetecilerin şikayeti üzerine bu açık sansürü rapor etti.

SADECE PARA CEZASI
Gözlemci, "Modern çağda böyle bir uygulama olur mu!" derken, büyük bir şok yaşadığını söyledi. UEFA, bu gibi uygulamalara para cezası veriyor. Tekrarı halinde ceza katlanıyor.

'HERKESLE KAVGA EDERİM'
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sportif direktör Terraneo'yu fırçaladığına yönelik haber, Yıldırım tarafından da dolaylı olarak doğrulandı. Başkan, önceki gün Samandıra Tesisleri'nde yaptığı açıklamada, "Siz eşlerinizle, çocuklarınızla hiç kavga etmiyor musunuz? Burası bir aile. Ben Fenerbahçe için herkesle kavga ederim. İlhan'la da (Ekşioğlu) ederim, Mahmut ile de (Uslu) ederim. Patronlarınız ve müdürleriniz size hiç kızmıyor mu?" ifadelerini kullanmıştı. Fotomaç, büyük yankı uyandıran olayı, geçen çarşamba günü birinci sayfasından manşetten duyurmuştu. TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, dün maç öncesinde statta konuyla ilgili Aziz Yıldırım ile bir araya geldi. TSYD'den herhangi bir açıklama yapılmadı.

'ALEYHTE YAZANI STADA ALMAM!'
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, önceki basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bundan sonra hem Avrupa hem Türkiye'deki bütün akreditasyonları ben yapacağım. Aleyhte yazan hiç kimseyi sokmayacağım" ifadelerini kullanmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN