Web Sürümüne Geç

'Galatasaray'la dost değiliz'

'Galatasaray'la dost değiliz'
Cumartesi 25.10.2015

Aziz Yıldırım: 'Bu işin inşallahı yok. Galatasaray'ı yeneceğiz. Ayakları titriyor. Onlar orada saygı göstereceklerdi, kupayı da almayacaklardı. O zaman ebedi dostumuz olurlardı. Şimdi dost değiliz

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yüksek divan toplantısında şike davası ve Galatasaray derbisi başta olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Kadıköy'de Aslan'a karşı 16 yıllık geleneklerinin süreceğini iddialı bir şekilde ifade etti. Kanarya'nın başkanı "3-4 gündür F.Bahçe'yi bu kez yenebilirler deniyor. Yenemezler bizi. Onların elleri ayakları titriyor. Yine titreyecek. Ben başkanlığı bitirene kadar bu tarih böyle devam edecek. Bunu böyle bilsinler" ifadelerini kullandı. Aziz Yıldırım, play-off sezonunda Galatasaray'ın Kadıköy'de şampiyon olduğunu ancak o karışık dönemde kupayı almak için ısrar etmelerini asla unutmayacağını belirtti. İşte o sözleri:

'Rezilliği yaşattılar'
"Galatasaray için ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz deniyor. Ben demiyorum. Biz hapisteyken burada play-off oynandı. Şampiyon oldular, tebrik ediyoruz. Ama inat için, bir zevki tatmak için orada o rezilliği yaşatmamak gerekir. Onlar orada saygı göstereceklerdi, kupayı da almayacaklardı. O zaman ebedi dostumuz olurlardı. Şimdi dost değiliz. Dostluklar kolay kazanılmaz. Dostluklarda hata yapıldığı zaman insan görmez ama rencide edici durum olursa dostluk sonsuz olmaz."

'Özbek'e davet falan yollamam'
Aziz Yıldırım, G.Saray Başkanı Dursun Özbek'in "Şartlar oluşursa Kadıköy'e giderim" sözlerine de cevap verdi: "Zaten gelecekler. Yerleri belli. Davete falan gerek yok. Davet edebilmek için birbirimizi iyi anlamamız gerekiyor."

'Sivil darbe yapılmak istendi'
Aziz Yıldırım şike davasında beraat ettikten sonra bir kez daha "Kumpas" dedi. İşte Yıldırım'ın ifadeleri: "Bu davanın kumpas olduğu açıkça bellidir. Sebebi Özel Yetkili Mahkemeler'dir. Türkiye'de herkes bilmelidir ki sivil bir ihtilal yapılmak istendi. Hedef Türkiye'ye yeni bir dönem başlatmaktı. Savcı Mehmet Berk bana sorguda '5 maçın sonucunu biliyorduk' diyor. Dedim ben bilmiyorum sen nereden biliyorsun. Cevap yok. Bu arada Juventus'un avukatlarıyla görüşüyoruz. Tazminatlar için hakkımızı arayacağız."

Ben 'Beşiktaş şike yapmadı' diyorum
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş'ın hocası Şenol Güneş'in beraat kararı sonrası yaptığı "Hukuken aklandılar ama vicdani kanıt yok" açıklamasına da sert çıktı. Yıldırım "Şimdi Şenol Güneş'e ve Beşiktaş'a soruyorum. Beşiktaş şike yaptı mı? Ben yapmadı diyorum ama bir kez de onların ağzından da duymak istiyorum. Acaba Şenol Güneş'in vicdanında Beşiktaş aklandı mı? Aklanmadı diyorsa Beşiktaş yönetimini göreve çağırıyorum" diye konuştu.

'Ataman'a oyuncu göndermeyeceğim'
Ergin Ataman ya kulüp ya da milli takımda hocalık yapacak. İki takım çalıştırmasına karşıyız her branşta karşıyız çünkü yanlış şeyler oluyor. Sporcularımızı kandırıp, beyinlerini yıkayıp kendi takımlarına alıyorlar. Ben artık oyuncu göndermeyeceğim. Aynı durum kürekte de varmış yeni öğrendim. Talimat verdim ya milli takım ya F.Bahçe" dedi.

'Volkan için para istiyoruz'
"Volkan Şen, Milli Takım'dayken sakatlandı. 3 hafta oynayamayacak. Bu sürede oyuncunun ücretini TFF'nin ödemesi gerek. Bunun için başvurumuzu yaptık. Ayrıca Milli Takım'daki oyunculara verilen primlerin kulüplere de verilmesi gerekir"
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN