Web Sürümüne Geç

Bu futbol yeterli olmaz

Bu futbol yeterli olmaz
Cuma 30.10.2015

Fenerbahçe'nin iyi savunma yapması önemli bir artı ama uzun vadede şampiyonluk için bu oyunun yetmeyeceği aşikar

Çok da sevmem aslında yazıma böyle girmeyi... Çok da kullanmam. "Aman ben 3 puan alayım da futbol önemli değil." Bu, yılda 3-4 kez olabilecek bir şeydir. Sürekli olursa uzun vadede bu söz anlamsız hale gelir ve başarıyı elde edemezsiniz.
Fenerbahçe'nin ikinci deplasmanı bu şekildeki...
Bir Kayserispor, bir de Osmanlıspor maçı... Özellikle Galatasaray maçında mental ve fiziksel olarak yıpranan Fenerbahçe için birçok oyuncusu eksikken, bir de Markovic'in sakatlanmasına rağmen ilk 20 dakika oyun üstünlüğünü alıp pozisyonlar da buldu.
20'nci dakikadan sonra Osmanlıspor, "önde baskı yapayım" diye düşünüp oyunda dengeyi kurdu ve Fenerbahçe'yi uzun topa zorladı. Fenerbahçe ilk 20 dakikadan sonra ortada bir oyuna döndü. Sadece o bölümde duran topla Fernandao'nun vurduğu pozisyonda orta, yardımcı ve kale arkası hakemi eli göremeyince Fenerbahçe'nin penaltısı verilmedi. İlk 20-25 dakikalık oyunun ardından ilk yarının son bölümünde duran toplarla pozisyon bulmaya çalıştı Fenerbahçe.
İkinci yarı da ilk yarının son 25 dakikası gibi başladı. Osmanlıspor önde basmak istiyordu. Fenerbahçe ise çabuk çıkmaya çalışırken Alper'i topla buluşturdu ve golü buldu. Alper'in geçen yıl da böyle bir golü vardı, yine benim çok sevdiğim gollerden birisini attı.
Sarı kartlı Hakan'ın üstüne sürdü topu, üst iç vurarak şahane bir gol attı. Kalecinin de yapacağı bir şey yok.
Bu golden sonra Osmanlıspor forvet üstüne forvet alarak skoru değiştirmeye, Fenerbahçe ise savunma ağırlıklı isimler alıp skoru korumaya çalıştı. Osmanlısspor, ceza sahası önüne kadar gelebildi ama savunma oyuncuları ve Mehmet Topal çok fırsat tanımadı.
Cılız şutları da Volkan kolayca yakaladı.
Özellikle son yarım saati sadece fiziksel diyemem, mental olarak da "Ne olursa olsun 3 puan" diyen (bu kez haklı olarak) diyen bir Fenerbahçe izledik.

İkinci, üçüncü aranmalı

Alper Fenerbahçe adına en etkili oyuncu... Gol attı, pozisyona girdi. Oyunun hemen başında rakibe bir kart gösterilmesine sebep oldu. Onun dışındaki oyuncular iyi top oynamadılar ama defansif konsantrasyonları yüksekti.
Fenerbahçe en azından savunmayı iyi yaparak Kasımpaşa, Kayseri ve Osmanlı maçlarını 1-0 kazandı ama şampiyonluk yarışında olabilmek için ikinciyi, üçüncüyü kovalamak lazım. Bu da hem psikolojik hem de fiziksel olarak rahat hissettiklerinde olacak. En azından defansı iyi yapmak artı ama uzun vadede bu oyunun yetmeyeceği aşikar...
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN