Web Sürümüne Geç

Neden hep ben ilk çıkıyorum!

Neden hep ben ilk çıkıyorum!
Cumartesi 31.10.2015

Hollandalı yıldız ile hocası arasındaki gerginlik sürüyor... Yönetimin uyardığı Van Persie sahada sıkıntı çıkarmadı, soyunma odasında patladı

Fenerbahçe'de Osmanlı maçında oyundan çıkarken Robin van Persie'nin sorunlu olduğu hocası Vitor Pereira ile "Çak" yapması buzların eridiği şeklinde yorumlanmıştı. Ancak Hollandalı yıldız ile hocasının problemleri hala çözemedikleri ortaya çıktı. Daha önce kameralar önünde Pereira ile olumsuz görüntü çizen Van Persie'nin yönetimden uyarı aldığı, bu sebeple Osmanlıspor karşılaşmasında kenara gelirken herhangi bir harekette bulunmadığı belirtildi. Portekizli teknik adamla saha kenarında tokalaşan Van Persie'nin soyunma odasında ise sürekli oyundan alındığı için dert yandığı kaydedildi. Hollandalı futbolcunun "Neden hep oyundan ilk ben çıkıyorum. Bu takımı ben mi bozuyorum. Ben çıkınca takım düzeliyor mu?" sözleriyle isyan ettiği öğrenildi.

Takım otobüsünde çok sessizdi
Ankara'ya otobüsle gidip gelen Fenerbahçe'de Robin van Persie'nin sessiz kaldığı da belirtildi. Tecrübeli futbolcunun uzun yolculuk sırasında zaman zaman takım arkadaşlarıyla sohbete katıldığı daha çok düşünceli şekilde seyahat ettiği kaydedildi. Bu arada sarı-lacivertli taraftarlar da takım içinde hem Van Persie hem de Nani ile sorun yaşayan teknik direktör Pereira'ya tepkili. Camia "Hocalık büyük yıldızları yönetebilmektir, Pereira ise onlarla tartışıyor" diyerek Portekizli çalıştırıcıyı eleştirdi.

Son 3 maçta ilk çıkan RVP
Ven Persie son 3 karşılaşmaya 11'de başladı ancak kenara ilk çekilen isim oldu. Ajax maçında 72. dakikada yerini Fernandao'ya bıraktı. G.Saray derbisinde bu kez 63'de Pereira yine ilk olarak onu yanına aldı, Fernandao'yu sahaya sürdü. Osmanlı mücadelesindeki zorunlu Markovic-Fernandao değişikliği hariç 72'de yine ilk çıkan Van Persie oldu. Yerine Meireles girdi. Bu sezon Kasımpaşa maçında da kenara ilk gelen isimdi.

Emre BOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN