Web Sürümüne Geç

Hedef kusursuz Fener

Hedef kusursuz Fener
Perşembe 01.01.2016

Pereira arada 4 eksiği çözecek: Pas hızı artırılacak... Son vuruş çalışılacak... Duran toplardaki hatalar giderilecek... Orta sahanın üretkenliği artırılacak

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, takımın 17 maçlık performansını masaya yatırarak ikinci yarı için bir eylem planı hazırladı. Portekizli, ilk 17 maçtaki rakamları baz alarak takımın eksik görülen yerlerine neşter vuracak. 4 Ocak'ta açılacak ikinci yarıyla birlikte artık antrenmanlarda eksik görülen noktalara ağırlık verilecek. İşte Pereira'nın raporu ve ikinci yarıyla birlikte müdahale edilecek noktalar:

-Takımın pas hızı yeteri kadar yüksek değil. Özellikle hücuma geçiş noktalarındaki pas bağlantılarının hızlandırılması sağlanacak.

-Takım yeteri kadar gol pozisyonu buluyor. Ancak bunu bitirmede sıkıntı yaşıyor. Son vuruş konusunda çalışmalar yapılacak.

-Duran toplardan yenen gol oranı hayli yüksek. Bunun en büyük sebebi olarak alan savunmasındaki eksikler görülüyor. Bu eksiklerin giderilmesi için daha fazla duran top çalışması antrenman programlarına dahil edilecek. Savunma oyuncularının eksikleri giderilecek.

-Orta alan oyuncularının ceza sahasına girme sayısı, pozisyona girme sayısı, gol ve asist sayısı gibi istatistiklerde zayıf kaldığı gözleniyor. Bu bölgede üretkenliğin artması için bu oyunculara antrenmanlarda özel programlar uygulanacak. Taktiksel çalışmalar yapılacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN