Web Sürümüne Geç

Şimdi tam zamanı

Şimdi tam zamanı
Salı 06.01.2016

Saffet Akbaş, Kemalettin Şentürk ve Müjdat Yetkiner'den oluşan scout ekibi, 1.5 yıldır izlenen 17 yaşındaki top cambazının mutlaka transfer edilmesini tavsiye etti. Hazırlanan raporda, "Leandrinho, Avrupa devlerinin henüz keşfedemediği müthiş bir yetenek. Harekete geçmek için tam da uygun zaman" ifadelerine yer verildi...

Brezilya ekiplerinden Pontea Preta'nın 17 yaşındaki sol açığı Leandrinho'yu kadrosuna katma planları yapan Fenerbahçe'nin, bu oyuncuyu 1.5 yıldır izlettiği ortaya çıktı. Güney Amerika'da 100'ün üzerinde maç izleyen Saffet Akbaş, Kemalettin Şentürk ve Müjdat Yetkiner'den oluşan scout ekibi, Leandrinho için Ponte Preta takımının en az 10 maçını izlediği ortaya çıktı. Scout ekibinin ayrıca "Değeri 50 milyon euro" denilen Santos'un 19 yaşındaki forveti Gabriel Barbosa (Gabigol), Chelsea'ye giden 20 yaşındaki sol açık-bek Kenedy'nin yanı sıra Corinthians'ta top koşturan 19'luk forvet Malcom'u izleyip, haklarındaki detaylı tüm bilgileri yönetime aktardığı belirlendi. Bu üçlünün yönetime sunduğu raporda, "Şu an tüm dikkatler Gabigol ve Malcom'da olduğu için Leandrinho henüz tam olarak Avrupa devlerinin ilgisini çekmedi. Transfer edilmesi için tam da uygun bir zaman" ifadelerinin yer aldığı vurgulandı.

'Ayağa kaldırır'
Brezilya U17 Milli Takımı
'nda 11 maçta 9 gol atan 1.74 boyundaki yıldız adayı için Fenerbahçe'nin 3 milyon euro'luk bir bütçe hazırladığı ileri sürülürken, scout ekibinin "Leandrinho, Türkiye'yi ayağa kaldırır" değerlendirmesinin başkan Aziz Yıldırım'ı da çok etkilediği belirtildi. Fenerbahçe, bu transferi bitirebilmek için tüm şartları zorlama karara aldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN