Web Sürümüne Geç

Obradovic'e 1 maç ceza

Obradovic'e 1 maç ceza
Perşembe 07.01.2016 20:02

Türkiye Basketbol Federasyonu, Fenerbahçe Baş Antrenörü Obradovic’e Akın Çorap Yeşil Giresun maçında hakeme küfür ettiği gerekçesiyle 1 maç men ve 30 bin TL para cezası verdi.

Obradovic, 11 Ocak Pazartesi günü Muratey Uşak Sportif ile oynanacak karşılaşmada takımının başında yer alamayacak.

İŞTE O AÇIKLAMA:
Giresun'da oynanan Akın Çorap Yeşil Giresun Belediye-Fenerbahçe Spor Toto Basketbol Ligi müsabakası bitiminde Fenerbahçe takımı Baş Antrenörü Zelimir Obradovic'in, hakemlerin soyunma odasına gittikleri esnada, baş hakeme dönerek Sırpça bir takım sözler söylemesi ve kendisine yönelik uygunsuz el hareketleri yapması nedenleriyle konu ile ilgili dosya Kurulumuza sevk edilmiştir.

Fenerbahçe takımı Baş Antrenörü Zelimir Obradovic'in eylemlerine uyan Disiplin Yönergesi'nin 36. maddesi gereğince, (olayın müsabaka bittikten sonra meydana gelmesi de dikkate alınarak) kendisinin 1 (BİR) MAÇ MÜSABAKALARDAN MEN VE 30.000-TL (OTUZ BİN TÜRK LİRASI) PARA CEZASI ile tecziyesine, iş bu kararın ilgiliye tebliğine, Disiplin Yönergesi'nin 51. maddesi çerçevesinde para cezasının 30 gün içinde ödenmesi gerektiğinin bildirilmesine oy birliği ile karar verildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN