Web Sürümüne Geç

Fenerbahçe'den sert tepki: Skandal!

Fenerbahçe'den sert tepki: Skandal!
Cuma 08.01.2016 15:09

Fenerbahçe'den Obradovic'e verilen cezaya tepki: "Basketbol takımımızın başantrenörü Zeljko Obradovic'e verilen ceza ve bu cezanın gerekçesi tam anlamıyla skandal niteliği taşımaktadır"

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu tarafından sarı-lacivertli erkek basketbol takımının başantrenörü Zeljko Obradovic'e verilen bir maç men ve 30 bin lira para cezasına sert tepki gösterdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Obradovic'e verilen cezanın dayanağı olmadığı savunularak, "Basketbol takımımızın başantrenörü Zeljko Obradovic'e verilen ceza ve bu cezanın gerekçesi tam anlamıyla skandal niteliği taşımaktadır. Kendi ülkesinin bayrağını uluslararası arenada başarı ve gururla temsil eden takımımızın başantrenörüne, tam da önemli bir Avrupa Ligi maçı öncesinde, anlamsız ve dayanağı olmayan gerekçelerle verilen bu cezayı şiddetle kınıyoruz" denildi.

Obradovic'in kariyeri ve kişiliğiyle dünyanın en saygın antrenörlerinden biri olduğu belirtilen açıklamaya şöyle devam edildi:

"Antrenörümüzün uzun kariyeri boyunca karşılaşmadığı bir uygulamaya ligimizde tesadüf edilmiş olması da düşündürücüdür. Spor kamuoyunun futboldaki hakem hatalarına ve hakemlerin müsabaka yönetme kalitesine odaklandığı bir noktada basketbolda gözlemlenen hakem hataları göz ardında kalmaktadır. Son maçımızda hakemin vücut diline yansıyan ön yargılı kararları sonrasında, son saniyede atılan basketle müsabaka takımımız lehine sonuçlanmıştır. Müsabaka sonucunu değiştiremeyen hakemin olmayan bir eylemi sebebiyle başantrenörümüzü rapor etmesi esasen bizler için şaşırtıcı olmamıştır. Söz konusu hakemin yanlı ve kasıtlı yönetimi ile müsabaka sonrasında olmayan bir olayı olmuş gibi raporuna yazması hususunda TBF'yi inceleme başlatmaya ve bunun neticesinde gerekli yaptırımı uygulamasını beklemekteyiz."

THY Avrupa Ligi'nde mücadele eden sarı-lacivertli takımın bu akşam deplasmanda oynayacağı Kızılyıldız Telekom maçına konsantre olduğu vurgulanarak, "Kulübümüzün, basketbol takımımızın başantrenörü Zeljko Obradovic'e inancı ve desteği tamdır. Kendisi, camiamız için bu tip ayak oyunları ile yıpratılamayacak değer ve önemdedir. Başantrenörümüz Zeljko Obradovic'in durumuyla ilgili yaşananlar ve gerçekler, kafilemiz yurda döndükten sonra daha kapsamlı bir açıklama ile kamuoyuyla paylaşılacaktır" değerlendirilmesinde bulunuldu.
Etiketler Fenerbahçe, Türkiye, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN