Web Sürümüne Geç

Hücum borusu

Hücum borusu
Pazartesi 12.01.2016

Rakibe artık daha önde basılacak. Orta saha oyuncuları daha fazla hücuma destek verecek. Savunma da orta sahaya yakın kurulacak

Süper Lig'in ilk yarısında 9 maçını tek farklı skorlarla kazanan Fenerbahçe daha ofansif bir oyunla ikinci yarıda futbolseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sarı-lacivertli takım, yeni sistemin ilk ışıklarını Giresun'da verdi. Orta saha hücuma daha fazla katılırken, ligin ilk yarısında ikinci bölgede başlayan pres ise artık daha önde uygulanacak. Yeni sistemle birlikte savunma da daha ileride orta sahaya yakın yerde kurulacak. Böylelikle hatlar arasındaki bağlantı korunacak.

Josef-Ozan'a yeni kimlik
Teknik direktör Vitor Pereira'nın daha ofansif olan yeni sistemi devre arası hazırlıkları boyunca idmanlarda oyunculara uygulattığı belirlendi. Portekizli çalıştırıcının, orta alanda oynayan Mehmet Topal, Josef ve Ozan'dan daha sık hücuma çıkmalarını istediği, oyunun iki yönüne de katkı yapmalarını söylediği belirtildi. Giresunspor maçında ofansif oyun ilk kez test edilirken, özellikle orta sahadaki bu üçlünün performansı beğeni topladı. Josef hem gol attı, hem uzaktan şutlarla sık sık kaleyi yokladı. Ozan asist yaptı, sık sık atağa kalktı. Mehmet Topal da ileri geri çalıştı. Pereira'nın ilk provadan genel olarak memnun kaldığı öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN