Web Sürümüne Geç

"TSYD'yi oto galericisine çevirdi"

"TSYD'yi oto galericisine çevirdi"
Pazartesi 18.01.2016 21:22

TSYD'de skandallar bitmek bilmiyor. Ambleminden Türk bayrağını silerek tepki toplayan TSYD Başkanı Oğuz Tongsir'in eşinin arabasını derneğe satıp haksız kazanç elde ettiği ortaya çıkmıştı.

Yaşananların ardından Tongsir görevine kaldığı yerden devam ederken, Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Tongsir'in şaibeli satışlarının ilk olmadığını açıkladı.

Tongsir'in TSYD'yi ikinci el otomobil satan şirkete dönüştürdüğünü belirten Hıncal Uluç, "Oğuz Tongsir'in bu olay duyulur duyulmaz başkanlıktan değil, dernek üyeliğinden ihracı gerekirdi" ifadelerini kullandı.

'Hep Ankara şubesinde oluyor'

"Biz dünya spor yazarları derneği üyesi Türkiye Spor yazarları iken, birden bire Oğuz Tongsir'in arabalarını satan ikinci el otomobil şirketine döndük. Bu ayıp o spor yazarları derneğinin tüm adaylarını ayağa kaldırmaya yeter. Şimdiye kadar bu iş çoktan bitmeliydi. Kimseden gık yok. Yarın biz de yönetime gireriz. Biz de karımın evde kalmış eşyalarını okuturuz hesapları.

Hep de Ankara şubesi yiyor bu kazıkları. Bu skandal ilk kez olmuyor. Zamanında evindeki eski teybini Ankara şubesine sokuşturan adamı o kongre yeniden başkan seçti.

Oğuz Tongsir bu olay duyulur duyulmaz başkanlıktan değil, dernek üyeliğinden ihracı gerekirdi. Kaç imza lazım haysiyet divanına sevk edilmesi lazım. Ben bunları bildiğim için dernek üyeliğinden istifa ettim."


Etiketler Spor, Türkiye, Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN