Web Sürümüne Geç

Ulusoy ve kararları!

Ulusoy ve kararları!
Salı 19.01.2016

Maçta üç kırılma anı var... Birincisi F.Bahçe'nin verilmeyen penaltı pozisyonu. İkincisi Eskişehir'in aleyhine verilen penaltı. Üçüncüsü Eskişehirsporlu Alpaslan'ın atılması

Fenerbahçe ile Eskişehirspor arasında kalite farkı var. Zaten puan cetvelinde bulundukları yerler de bunu net bir şekilde gösteriyor. Fenerbahçe çok büyük hata yapmazsa bu maçı kaybetmeyecekti! Nitekim de öyle oldu.
Karşılaşma hakem açısından normal oynansa maçın bu duruma gelmeyeceği kesin. Ama bu sene maalesef hakem olayları yüzünden çok şey değişiyor.
Dünkü maçta üç kırılma anı vardı. Birincisi; Fenerbahçe'nin verilmeyen penaltı pozisyonu. İkincisi; Eskişehirspor'un aleyhine verilen penaltı pozisyonu. (Bu pozisyona Uganda'da bile penaltı verilmez) Üçüncüsü; 64. dakikada Eskişehirsporlu Alpaslan'ın atılması.
Hakem Alper Ulusoy'un verdiği penaltı, net penaltı değil. 64'te Alpaslan'ın atıldığı pozisyonda da hakem yüzde yüz hatalı. Hatta faulü yapıp rakibin ayağına basan Mehmet Topal bile hakem kartını gösterince "Ben bir şey yapmadım" diye itiraz etmesine rağmen, atılan Alpaslan oldu.
Aslında bu hakemlere şaşırmamak elde değil. Kendilerine vazife çıkarıyorlar. Fenerbahçe'nin hakemlere ihtiyacı yok ama...
Fenerbahçe; bildiğimiz gibi.
Pozisyon vermemeye çalıştılar, iyi pres yaptılar. Sar-lacivertli futbolcular kalelerinde de pozisyon görmediler. Eskişehirspor'un dün sahada yapacağı fazla birşey yoktu. Zaten Fenerbahçe'ye karşı yarım saat bir eksik futbolcu ile oynarsanız fazla
birşey yapamazsınız.Yapamadılar da!

Diego aranıyor
Fenerbahçe, Diego'yu arıyor. Ozan'ın oyun şekli ile Diego'nun oyun yapısı çok farklı. Ozan, Diego'nun yaptığını şu an yapamaz. Diego da sanki çok mu iyi oynuyor? Almanya'daki Diego mu, değil!
Galatasaray'ın yedek kulübesindeki Akhisar'dan gelen Bilal'i al, şu Fenerbahçe takımının kadrosu içine sok, banko oynar.
Bilal takımın oyun yapısının tümünü değiştirir.
Alır, verir hücuma sokar, araya atar, takımı hareketlendirir. O zaman transfer yaparken, illa bilmem nerelerde futbolcu aramayacaksın. Gözünün önündeki futbolcuya bakacaksın.
Ozan ilerde belki iyi olur ama şu an iyi değil.
Markovic'te ses var görüntü yok. Markovic ne yaptı? Bir gol attı, bir asisti var. Bu kadar para veriyorsun sen ondan ne aldın?
Fenerbahçe'ye ne verdi? Onu tartışalım.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN