Web Sürümüne Geç

Sorun otorite boşluğu

Sorun otorite boşluğu
Salı 20.01.2016

Skandal kararlara imza atan Ulusoy 6 hafta dinlenecek. Hakem hatalarının en büyük nedeni ise otorite boşluğu

İkinci yarının başlamasıyla hakem hataları ayyuka çıktı, gözler MHK'ya çevrildi. FOTOMAÇ'ın kulislerden edindiği bilgiye göre bu hatalı kararların en büyük nedeni ise otorite boşluğu. Bazı eski hakem hocaları bu başı boşluğun hakemler üzerinde tedirginliğe neden olduğunu belirtirken; hakemler arasındaki gelir farkı, FIFA kokartlı hakemlerin yanlış atamaları gibi nedenlerin de skandal kararları tetiklediği ifade edildi.

Demirören: Gerekeni yapın
Eskişehirspor-F.Bahçe maçı sonrası MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nun "Sezonun en düşük puanını aldı" dediği Alper Ulusoy'un 6 hafta dinlendirileceği belirtildi. Maçın gözlemcisi İbrahim Aksoy tarafından da Ulusoy'a 6.9 notu verildi. Öte yandan TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in de Müftüoğlu'na derhal gerekenin yapılması talimatını verdiği öğrenildi.

ULUSOY'u bitiren 3 kritik karar
1) 27. dakikada topun kolları açık olan Eskişehirsporlu Sezgin'in eline çarpmasına 'devam' kararı vermesi.

2)
45. dakikada ceza alanı içinde köşe gönderi hizasında Nani'nin ayağı havaya kalkıyor, Emre ile çarpışıyor. Yanlış penaltı kararı.

3)
64. dakikada Alpaslan topa kayarak müdahale ediyor. Mehmet Topal, Alpaslan'ın bileğine basıyor. Topal'ın kart görmesi gereken pozisyonda Alpaslan 2. sarı karttan oyundan atılıyor.

Başkan bile tepki gösterdi: Çok yazık
Hakem Alper Ulusoy'un hatalı kararlarına Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bile tepki gösterdi. Karşılaşmanın ikinci yarısını protokol tribününün içindeki kapalı salonda takip eden başkanın, Alpaslan'ın oyundan atıldığı pozisyonu televizyondan tekrarını izleyip "Yazık oldu" dediği bildirildi.

Anlamı: Oldukça yetersiz
Hakem Ulusoy için gözlemci tarafından verilen 6.9 not ortalaması oldukça düşük bir puan. Bu puan şu anlama geliyor: 7.0-7.4 arası: Yetersiz (beklenenin altında), 6.0-6.9 arası: Zayıf performans (oldukça yetersiz), 5.0-5.9 arası: Çok zayıf performans (Kabul edilemez).

Ali ERDOĞAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN