Web Sürümüne Geç

F.Bahçe hedefe kilitlendi

F.Bahçe hedefe kilitlendi
Pazartesi 25.01.2016

Kanarya'nın üretken bir kadrosu yok. Dolu dolu oynayamaz ama buna rağmen 46 puanı topladı. Rize'yi de benzer şekilde yendiler. Ne olursa olsun emin adımlarla devam ediyor

Takım halinde iyi olmayan bir Rizespor vardı. Bunda da Fenerbahçe'nin rakiplerine top oynatmamasının etkisi büyük. İlk yarıda penaltıdan iki gol bulup rahatlayan Fenerbahçe'nin ilk pozisyonu penaltı değildi ama ikincisi net penaltı. İkinci yarıda santrayla birlikte penaltı olması ve Rize'nin farkı bire indirmesi Fenerbahçe'yi tedirgin etti. Eğer biraz zaman geçmiş olsa ondan sonra bu pozisyon yaşansa oyun daha farklı olurdu.
Fenerbahçe'nin hücum yapacak, üretken bir kadrosu yok. Dolu dolu oynamaz ama yaptığı olağanüstü bir şey var atak zenginliği olmamasına rağmen 46 puan topladı.
Bu oyunla bundan fazla puan alamazdı. Ayrıca ligin 14 golle en az gol yiyen takımı. Ozan; 10 numara bir oyuncu değil ancak Mehmet Topal ve Josef'in yanında biraz daha koşması gerek.
Markovic ve Volkan Şen de oyunun devamında koordinasyon problemi yaşıyor. Volkan'ın maçın başı ile sonu bir değil. Yorulduktan sonra top kayıpları başlıyor. Pas atacakken çalım atıyorlar, çalım atacakken pas veriyorlar. Volkan sonradan girince daha etkili oluyor.
Volkan ve Markovic iyi başlayıp kötü bitirdiler. Hasan Ali ve Şener'in bindirmelerini göremedik. Demoralize olan Van Persie de fazla hücum yapamadı.
Fenerbahçe'yi iki şekilde değerlendirebiliriz...
İlk yarıda pozisyonlar arayan, penaltı kazanan, rakipten tehdit almadan oynayan bir takım vardı. İkinci yarının hemen başında gol oluncu bir anda alan genişledi. Zamanlama hatası yapan Volkan Demirel penaltıya neden oldu.
Karar doğruydu. Rize'nin golü Fenerbahçe'nin emniyetli hücumuna neden oldu.
Son 10 dakikada tekrar genişlediler.
3 orta saha ile başladı 3 orta saha ile bitirdi... Volkan'ın yerine Alper'i, Fernandao'nun yerine Van Persie'yi aldı.
Değişiklikte Alper'i Ozan'ın olduğu bölgeye çekebilirdi. Alper de Van Persie de kırgın girdiler iyi ısınmadıklarını ya da konsantre olamadıklarını basit kayıplarla gösterdiler. Ama ne olursa olsun Fenerbahçe
emin adımlarla hedefine doğru ilerliyor.

Kar ertelemeleri Beşiktaş'ı etkiler
Tuhaf bir lig oluyor. Artık psikolojik olaylar devreye giriyor. Fenerbahçe işini iyi yaptı, duşunu aldı. Samandıra'ya gidiyor. Sonuç alınacak haftalar bunlar.
Allah'ın işine de karışılmaz ama kar ve Fenerbahçe galibiyeti Beşiktaş'ı etkiler. Kupada takımın yarısı yoktu. Uzun yol gidiyorlar.
Yoruluyorlar. Maça konsantre oluyorlar ama oynamıyorlar. Bu durum futbolcunun ve takımın maç ritmini etkiler. Fenerbahçe'nin fırsatı vardı çok inanmasam da hem Mersin İdman Yurdu hem de Trabzonspor olunca Beşiktaş'ın böyle bir ortamda psikolojisi bozulabilir.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN