Web Sürümüne Geç

Pastayı kesiyorum

Pastayı kesiyorum
Pazartesi 25.01.2016

"17 haftada penaltı verilmemesi tuhaftı. İlk yarıda iyiydik. Rakip pozisyona bile giremedi"

F.Bahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Çaykur Rizespor maçında kazandıkları iki penaltı için kutlama yapacağını belirtti. Portekizli teknik adam, "17 maçta penaltı kazanamadık. Bu oldukça tuhaftı. Şanssızlık artık bitti. Eşimle pasta keseceğim ve kutlama yapacağım" dedi. Pereira maçla ilgili olarak ise şunları söyledi: "İlk yarıda çok iyi oynadık. Bu devrede 3-4 gol atabilirdik. Rakibe hiç pozisyon vermedik. İkinci yarıda ise belli bir durgunluk yaşadık. Ancak maçın büyük bölümünde oyuncularım inanılmaz bir motivasyonla oynadı. Onları kutluyorum. Rakip zorluydu ve saha şartları ağırdı. kazanmak çok önemliydi."

Maçlara motiveyiz
Pereira, şampiyonluktaki rakipleri Beşiktaş'ın maçlarının ertelenmesiyle ilgili olarak ise, "Maçlar sezon ortasında kazanılmıyor. Biz sadece şu anda kendi oyunumuza motive olmaya çalışıyoruz. her maçı tek tek yaşıyoruz. Sezon sonunu bekleyip göreceğiz" dedi. Portekizli hoca, tüm oyuncularının büyük bir özveriyle oynadığını açıklayarak, "Sakatlıkların ve cezaların en az düzeyde olmasını diliyorum" dedi.

Vitor Pereira zirveye çıktı
F.Bahçe'de, teknik direktör Vitor Pereira, son 10 sezonda 19. haftalar itibariyle sarı-lacivertli takım adına en çok puan toplayan teknik adam oldu. Portekizli hoca bu süreçte takımına 46 puan kazandırdı. Geçtiğimiz sezon 19 hafta sonunda İsmail Kartal 43, şampiyonluğun yaşandığı bir önceki sezon ise teknik direktör Ersun Yanal 44 puan toplamıştı. Pereira böylece çalıştığı ilk sezonda 19 haftalar itibariyle zirveye çıkmış oldu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN