Web Sürümüne Geç

Çok çalışmanın eseri

Çok çalışmanın eseri
Perşembe 29.01.2016

24 maçlık yenilmezlik serisini değerlendiren Pereira, "Taşları yerine oturtup iyi çalıştığınızda, istikrar geliyor. Başarımız sürecek" dedi

Son mağlubiyetini, 27 Eylül 2015 tarihinde 3-2'lik skorla Beşiktaş deplasmanında gören Fenerbahçe, o tarihten bu yana oynadığı 24 maçta 17 galibiyet 7 beraberlik alarak mükemmel bir seri yakaladı. Tam 124 günde 13 lig, 6 kupa, 5 Avrupa maçından bileği bükülmeden ayrılan sarı-lacivertlilerde teknik direktör Vitor Pereira, bu başarıyı 'taşların yerine oturmasına' bağladı. Antalyaspor ile oynanan kupa maçının ardından FOTOMAÇ'A konuşan Pereira "Portekiz'de 2 yıl görev yaptım ve Porto ile sadece 1 mağlubiyet almıştık. O dönemde, bunun en önemli sebebi, kısa sürede saha içi organizasyonunu doğru kurmuş olmamızdı. Bunu sağladıktan sonra geriye sadece iyi çalışmak kaldı ve bunu başardık" yorumunu yaptı.

Pereira, Fenerbahçe'deki 'namağlup' gidişat için ise, "Tecrübem bana şunu söylüyor: Taşları tam anlamıyla yerine oturttuğunuzda, aynı zamanda doğru bir şekilde çalıştığınızda böyle bir serinin yakalanmaması için hiçbir neden yok. Biz taşları yerine oturttuk, iyi çalışıyoruz. Ayrıca takımın güveni yerinde. İyi sonuçlar futbolcuların moralini artırıyor. Her şey yolunda" diye konuştu. Serinin takımda baskı yaratacağını düşünmediğini de kaydeden Pereira, sözlerini şöyle bitirdi: "Bu takımın potansiyeli var. O potansiyele yaklaştığınızda, seri yakalıyorsunuz. Baskı olmaz çünkü takım gücünün farkında olarak sahada yer alıyor. Ben de takımımda bu gücü hissediyorum. 24 maç sayısı daha da artacaktır."

Volkan DEMİR

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN