Web Sürümüne Geç

Aziz Yıldırım başkanlığı bırakmıyor

Aziz Yıldırım başkanlığı bırakmıyor
Cumartesi 30.01.2016 12:26

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamada başkanlığı bırakmayacağını açıkladı.

Yıldırım yaptığı açıklamada; "Mayıs ayında bırakmıyorum, buradayım. Mayıs ayında, hazırladığımız bütçeleri sizlerin karşısına getireceğiz. Fenerbahçe bir karar alma dönemine geliyor" dedi.

"BENDEN SONRA BAŞKAN ALİ KOÇ OLACAK" DEMİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde "Benden sonra başkan Ali Koç olacak" açıklaması yapan Aziz Yıldırım'ın, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un vefatından sonra Ali Koç'un Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'na geçme ihtimalinin yükselmesinden sonra nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olmuştu.

"BAŞKA YERLERE ÇEKMEYİN"

Yıldırım, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan Yüksek Divan Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu ve divan kurulunda yaptığı "Mayıs ayında bırakmıyorum, buradayım" sözlerini açıklamak istediğini belirtti ve şöyle konuştu:

"O konuşmayı yaparken herkes başkanlıkla ilgili konuşma yapacağımı düşündüğü için, o cümleyi kullandım. Ben ne söyledim; dava bittiği andan itibaren kongre kararı alacağım. Dava ne zaman bitecek, Yargıtay'daki dava bizim lehimize onaylandığı zaman. Bu mayıstan önce olursa mayısa kongre koyarız. Mayıstan sonra olursa ona göre arkadaşlarla yöneticilerle konuşur, camianın istediği bir döneme koyarız. Onun için 'Mayıs ayında buradayım' lafını başka anlamda anlayıp, başka yere çekmeyin. Ne zaman Yargıtay onaylar, o zaman biz de kongre kararı almış oluruz."

Aziz Yıldırım, daha önce yaptığı "Yargıtay kararından sonra görevi bırakacağım" açıklamasıyla ilgili kararının değişip değişmediğiyle ilgili bir soruya, "Yok, yok hiçbir zaman da olmaz" cevabını verdi.

Öte yandan Yıldırım, bir gazetecinin Ali Koç'la ilgili sormak istediği soruya tepki gösterdi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN