Web Sürümüne Geç

Yıldırım el koydu

Yıldırım el koydu
Salı 23.02.2016

Bir türlü çözüme kavuşmayan ve takıma giderek daha çok zarar veren Pereira-van Persie krizi üzerine kurmaylarıyla birlikte Samandıra'ya giden Yıldırım, çeşitli toplantılar gerçekleştirdi. Birçok kez olduğu gibi esip gürlemedi, sakin ve yapıcı davrandı

Bursaspor beraberliği ve ardından teknik direktör Vitor Pereira'nın Robin van Persie hakkındaki "Benim tek derdim o değil. Takıma girmek için daha fazla çalışmalı. Takıma saygısı yok" şeklindeki açıklamalarıyla sarsılan Fenerbahçe'de, başkan Aziz Yıldırım beklendiği gibi duruma el koydu. Yıldırım ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyeleri, dün sabah Can Bartu Tesisleri'ne çıkarma yaparak çeşitli toplantılar gerçekleştirdi.

Herkes toplansın
Bursaspor maçının ardından 1 günlük izin yapan futbolcular sabah saat 11.00'de başlaması planlanan antrenman için tesislere girdiklerinde karşılarında Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunu gördü. Başkan, tüm futbolcuların tesislere girmesinin ardından talimat verdi ve "Herkes toplansın. Yönetim kuruluyla futbol takımı bir araya gelecek" dedi. '

'Hasret' vurgusu
Önce takıma Bursa karşılaşmasında kaybedilen 2 puana rağmen şampiyonluğa olan inancıyla ilgili bir konuşma yapan Aziz Yıldırım, Lokomotiv Moskova maçında turu geçmelerinin camiaları açısından çok önemli olduğunu, Avrupa'da başarının Fenerbahçe'nin yıllardır hasretini çektiği bir olay olduğunu hatırlattı.

Kaybetmek kolay
Birçok kez olduğu gibi esip gürlemeyen, gayet sakin ve yapıcı olan başkan Yıldırım, bu kısa konuşmanın ardından bire bir görüşmelere geçti. Masaya ilk oturttuğu isim Pereira'ydı. Başkan ile hoca arasında geçen yaklaşık 15 dakikalık diyaloğun ana konusu Robin van Persie oldu. Yıldırım, Pereira'ya yıldızları kaybetmenin kolay olduğunu, kazanmanın ise zor olduğunu anlatarak hocadan golcüsüyle iletişim kurarak bu sorunu aşmasını istedi.

Dert etme başkan
Pereira'nın ise takım olarak beklenmedik puan kayıpları yaşadıklarını, tüm sıkıntıların ana sebebinin son iki deplasmanda 5 puan kaybetmelerinin olduğunu belirttiği ifade edildi. Pereira'nın, "Önce maç kazanmaya başlayacağız, sorunlar kendiliğinden çözülecek" şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Barışı sağlayın
Yıldırım'ın görüşme odasına çağırdığı ikinci isim Robin van Persie'ydi. Başkanın RvP'yi Pereira ile bir araya getirip "barış sağlaması" sağlaması bekleniyordu ama bu üçlü buluşma gerçekleşmedi. Bire bir görüştüğü van Persie'den takıma daha fazla katkı isteyen Yıldırım, daha fazla forma şansı bulması için de özverisini artırmasını istedi. Van Persie'nin ise başkana bundan sonra daha çok çalışacağının sözünü verdiği kaydedildi.

Sorumlu davranın
Aziz Yıldırım, son olarak takım kaptanları Volkan Demirel ve Gökhan Gönül ile bir araya geldi. Yıldırım'ın takımın son durumuyla ilgili kaptanlardan bilgi aldığı, onların da eskisi gibi sorumluluk bilincinde olmaları gerektiğinin altını çizdiği belirtildi. Başkanın, kaptanlar- dan takımın sorunlarıyla bundan sonra daha fazla ilgilenme sözü aldı.

Persie'yi mutlaka kazanmalıyız
Yıldırım, Pereira
ile yaptığı konuşmada, "Takım ruhunu oturtursak herkesi yeneriz. Takım kazanırsa hepiniz kazanırsınız" diye konuşurken, egoların ise bir yana bırakılmasını istedi. Sarı-lacivertli kulüp başkanının, "Sana desteğimiz daima sürecek. Ancak bu tarz krizlerle boğuşursak hep geriye gideriz. Şampiyon olabilmek için van Persie'yi mutlaka kazanmalıyız. Ona hak ettiği değeri ver" tavsiyesinde bulunduğu da belirtildi.

Beşiktaş'ı yeneceksiniz biliyorum
Tesislere
başkan vekili Mithat Yenigün, genel sekreter Mahmut Uslu, asbaşkanlardan Nihat Özbağı, Ender Alkaya, Ali Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Önder Fırat, Ozan Balaban ile yönetici Selim Kosif ile gelen Aziz Yıldırım, yaptığı konuşmalarda birlik-beraberlik duygusunu ön plana çıkardı. Yıldırım futbolculara, "Lokomotiv'i eleyip, hafta sonunda ise taraftarımız önünde Beşiktaş'ı yeneceğinize eminim. Size hep inanıyoruz" diyerek güven aşıladı.

Emre BOL-Volkan DEMİR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN