Web Sürümüne Geç

Sakatlığı onu etkiliyor

Sakatlığı onu etkiliyor
Salı 24.02.2016

Publico gazetesinin Porto muhabiri Leonel Lopes Gomes'e konuşan sarı-lacivertli teknik direktör, "Talus sakatlığı van Persie'yi olumsuz etkiliyor. Yoksa ben deli miyim onu oynatmayayım" dedi

F.Bahçe'de Vitor Pereira-Robin van Persie krizi hâlâ tazeliğini korurken, ikili arasında yaşanan gerginliğin nedeninin net şekilde ne olduğu konusu bir yanıt bulmuş değil. Pereira her ne kadar Bursaspor maçı sonrasında, "Robin van Persie birçok maçta hazır değildi. Bir oyuncu sahada olmak istiyorsa, iyi idman yapmalı ve iyi oynamalı. Ayrıca oyuna girerken ve çıkarken birbirimize saygı göstermeliyiz" dediyse de gerçek nedenin bu olmadığı ortaya çıktı. İkili arasında başkan Aziz Yıldırım'ın devreye girmesiyle bugünlerde "yumuşamaya dönen" gerginliğin daha önemli bir nedeni vardı. Portekiz'de yayın yapan Publico gazetesinin Porto muhabiri Leonel Lopes Gomes, Vitor Pereira'ya gerçekte "Robin van Persie'yi neden oynatmadığını" sordu.

Egosu ağır basıyor
Pereira, Gomes'e konu hakkında şu kısa açıklamayı yaptı: "Talus sakatlığı onu etkiliyor. Bunu kendisi de biliyor. Ama egosu ve kariyeri yüzünden oyundan alınmayı haksızlık olarak düşünüyor. Yoksa ben deli miyim Van Persie gibi bir yıldızı oynatmayayım."

Talus sakatlığı nedir?
Talus, ayak bileği eklemini oluşturan en önemli kemiktir. Buradaki rahatsızlık, hastanın yürüme verimliliğini düşürüyor. Van Persie'nin sorunu Talus'taki kıkırdakta. İddialara göre Hollandalı oyuncunun bu sakatlığının tam olarak iyileşme kapasitesi yok. Bu durum; eklem hareket kısıtlılığı, ağrı, boşalma hissi, takılma duygusu gibi şikayetleri beraberinde getiriyor.Fenerbahçe'ye sözümü yemem
Publico gazetesinden ulaştığımız bir yetkili, Vitor Pereira hakkında flaş bir iddiayı ortaya attı. Yetkili, devre arasında Porto'nun sarı-lacivertli hocaya teklifte bulunduğunu ama 'ret' yanıtını aldığını söyledi. Yetkili; Pereira'nın Portolu yöneticilere, "Fenerbahçe'ye verdiğim sözleri bir kenara itemem. Hiçbir yere gitmem, Fenerbahçe'de kalacağım" dediğini, Portekiz ekibinin Pereira'dan olumsuz yanıt alması üzerine ocak ayında Julen Lopetegui'den boşalan göreve Jose Peseiro ile anlaştığını aktardı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN