Web Sürümüne Geç

F.Bahçe'ye kötü haber!

F.Bahçe'ye kötü haber!
Perşembe 25.02.2016 19:31

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin Tüketici Mahkemesi'nin aldığı 4 taraftarın e-biletinin blokelerin kaldırılmasına yönelik karara dayanarak yaptığı itirazı reddetti.

Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe'nin e-bilet itirazına yönelik açıklaması şöyle:

Fenerbahçe A.Ş.'nin, PFDK'nın 18.02.2016 tarih ve E.2015-2016/688, K.2015-2016/801 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamı dikkate alınarak yapılan müzakere neticesinde; PFDK'ca Fenerbahçe A.Ş.'ne, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca 50.000.-TL para cezası verilmesinde; FDT'nin 53/2. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Maraton, Okul Açık Tribünlerine giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.

Tüketici Mahkemesi "taraftar haklı" demişti

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, maça girişleri engellenen 4 taraftar, Tüketici Mahkemesi'ne başvurarak blokelerinin kaldırılması yönünde karar alınması talep etmiş ve başvuru incelenerek Tüketici Mahkemesi taraftarların e-biletlerinin blokesinin kaldırılması yönünde emsal teşkil eden bir karar vermişti. Bu kararın ardından ise Fenerbahçeli taraftarların Tahkim Kurulu'na toplu başvuru yapması bekleniyor.
Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN