Web Sürümüne Geç

Kazanmak için sahada olacağız

Kazanmak için sahada olacağız
Çarşamba 25.02.2016

Lokomotiv geri dönüş için her şeyi yapacaktır. Biz de beraberlik için gelmedik. Kalitemizi göstereceğiz. Van Persi mi, Fernandao mu oynar? Bu çok önemli değil. İyi oynayıp, kazanmayı planlıyoruz.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira 2-0'lık galibiyete rağmen, beraberlik için değil kazanmak için oynayacaklarını söyledi. Moskova'da basın toplantısı yapan Portekizli çalıştırıcı şöyle konuştu: "Maça bitmiş gibi bakamayız. Lokomotiv Moskova da skoru kendi lehine çevirmek için her şeyi yapacaklar. Kendi sahalarında ve seyircileri önünde oynayacaklar. Ancak bizim Avrupa Ligi'nde çok büyük hedeflerimiz var. Rakibe saygı duyarak istediğimiz sonucu almaya çalışacağız. Bir sonraki kura çekiminde olmak istiyoruz. Zorlu şartlar altında oynayacağız ama kesinlikle şunu söyleyeyim biz buraya beraberlik için değil, kazanmak için geldik." Lokomotiv Moskova'nın bireysel anlamda kaliteli oyuncuları olduğunu vurgulayan, Pereira sözlerine şöyle devam etti:

Kimin oynayacağı önemli değil
"İki takımında zayıf ve güçlü yanları var. Biz zaafları kullanmaya çalışacağız. Dersimize iyi çalıştık. Futbol kaliteli oyun oynayıp, rakibin zaaflarını kullandığınız zaman güzel oluyor. Biz de bunu yapmaya çalışacağız. Yine topa sahip olup, önde basmak istiyoruz. Sahada kazanmak isteyen bir takım olacağının garantisini veriyorum. Van Persie mi, Fernandao mu oynar? Bu çok önemli değil. Biz iyi oynamak istiyoruz. Kalitemizi göstereceğiz. UEFA Avrupa Ligi'ne damga vuracak bir takım istiyoruz. Bu da sadece savunma yapmakla olmaz."

Kjaer: Bursa maçını unuttuk
Basın toplantısına katılan Simon Kjaer ise, "Buradaki hava şartlarına alışık değiliz. Tur için avantajlı skoru almak istiyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Bursa maçından sonra bir üzüntü yaşadık ancak ona takılarak hayatımıza devam edemeyiz. Hatalarımızı gördük ve önlemlerimizi aldık" dedi.

TiŞÖRT SORUSUNA TEPKi
Pereira, "İlk maçta Tarasov, Putin tişörtü giymişti. Sizin de oyuncularınız Tayyip Erdoğan tişörtü giyecek mi?" sorusuna, "Ben futbol hocasıyım, siyaset siyasetçilerin işi. Futbolla ilgili soru sorun" diyerek tuzağa düşmedi.

BAYRAK VE ÇiÇEKLi MORAL
F.Bahçe kafilesini, Moskova'da bir grup taraftar karşıladı. Oyunculardan imza alıp, selfie çektiren sarı-lacivertliler, teknik direktör Vitor Pereira'ya da çiçek vererek, bugünkü karşılaşma için başarı dileklerini ilettiler.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN