Web Sürümüne Geç

Allah yardım etti

Allah yardım etti
Perşembe 26.02.2016

Pereira, Van Persie eleştirilerine cevap vermek için F.Bahçe'yi riske attı

İlk maçtaki Fenerbahçe'yi gördükten sonra bayağı ümitlenmiştim. 'Fenerbahçe artık rayına girdi' demiştim ama ondan sonraki Süper Lig maçı ve dün akşamki karşılaşma bütün düşüncelerimi sildi. Tabii bunun bir sebebi var. Bazı şeyler yapılırken ilk başta olaya el koyacaksınız. Eğer en başında bu işleri yapamazsanız, ilerleyen zamanlarda olay değişik boyutlara gider.
Hele böyle bir futbol takımında yaşananlar bütün futbolcuların önünde olduğu için bu teknik direktörün de otoritesini sarsar, yönetimin de... Bakınız! Dün akşam, şu bir gerçek ki; Van Persie'yi Fenerbahçe başkanı oynattı. Bunun aksini kimse söyleyemez.
Ee peki hani Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira, "Ben bildiğimi yaparım kardeşim.
Kimse bana bir şey yaptıramaz" diyordu. Buradaki bütün olay teknik direktörde başladı ve orada bitecek.
Madem bir işin sonunu getiremeyecektin o zaman hiç başlamayacaksınız. Allah yardım etti dün gece Fenerbahçe tur atladı.
Tersi olsaydı ne olacaktı? Fernandao-Van Persie-Pereira şeytan üçgeninde Fenerbahçe, Avrupa kupalarından elenecekti.
Pereira'nın şansı var, dün gece maç böyle bitti. Maç 2-0 olsaydı ve uzatmaya gitseydi bu maçı döndüremezdi. Şimdi Pereira "Siz Van Persie'yi mi istiyorsunuz kardeşim...
Alın Van Persie... 90 dakika da oynatırım 120 dakikada da. İşte size Van Persie..." deyip kendi haklılığını Fenerbahçe'nin elenme riskine rağmen yönetime ve bazı kesimlere göstermek istiyordu.

Takımın oyun kaptanı yok
Zaten Mehmet Topal golü attıktan sonra iki öpüşenin kim olduğunu hep beraber seyrettik.
Pereira ve Fernandao... Ama dedim ya bu iş Fenerbahçe'ye zarar verdi, hâlâ da veriyor. Ligin ne olacağı belli değil. Fenerbahçe bu yapıda Avrupa'da da bundan sonra çok zorlanır. Çünkü olay diğer futbolcuları da etkilemiş gözüküyor. Dün gece Fenerbahçe takımında göze batan kimdi? Volkan Şen...
Nani kaçak oynuyor. Nani'nin bir tehlikesi daha var güçlü değil, her an bir ters hareket yapıp takımını eksik bırakabilir. Hem ligde, hem Avrupa kupalarında.
Mehmet Topal bildiğimiz gibi yine çalışıyor ama bir yere kadar. Ama attığı gol tamamen tesadüf. Topu arkaya aşırdı gitti gol oldu. Dün gece yine herkes gördü, bu takımın oyun kaptanı yok. Takımın sahanın içindeki oyun lideri yok. Bunu yapan kim?
Diego... O da cezalı olduğu için oynamadı.
Ama hâlâ Fenerbahçe'de bir santrfor daha alalım tartışması var. Niye?
Çünkü iki santrfor ve teknik direktör takımın üstüne çıkmış tepiniyorlar. Bu da bütün takımı rahatsız ediyor. İki takım arasında kalite olarak bayağı fark var. Fenerbahçe'nin savunmada hiç zorlanmadan bu takımı geçmesi gerekirdi, iki maçı da kazanarak.
Ama dün gece millete 9 doğurttular.

Sebeplerini de zaten yukarıda yazdık.

Cimbom BOooooommm!

Fenerbahçe'yi seyrettik, ite-kaka turu geçti. Arkadan G.Saray'ı seyrettik...
G.Saray'ın ne itecek hali vardı, ne de kakacak! Lazio aman aman bir takım değil. Ama G.Saray'a kıyasla takım!
Öncelikle şunu hissettiriyorlar. "Biz biraz gaza basalım, G.Saray'a istediğimiz an gol yaparız. İstersek oyunu yavaşlatır rölantiye alır, istersek süratlendiririz" diyorlar. Ve bunu da göstere göstere yaptılar.
Lazio dün hiç sıkmadan, yüzde 60 oynayarak G.Saray'ı eledi. Peki bu G.Saray, elenecek kadroya mı sahip? Değil. Ama Mustafa Denizli durup durup "Benim kadrom bu. Ne yapayım?" diyor. Peki bu kadronun böyle olacağını bilmiyor muydun? Mukaveleni yapıp peşin paranı alırken bunların hesabını yapmadın mı?
Orta sahada Selçuk uzun zamandır hiç yok. Podolski de yok. Sneijder de top alamıyor, dolayısıyla veremiyor. Bu takımda mücadele edecek, alacak-verecek olan Bilal. O da kenarda oturuyor. Ama Bilal'in şansı kan davası! Çünkü onu Hamza getirdi.
Bakınız! Avrupa bitti, Türkiye de bitti, elde bir tek kupa kaldı. Hani Mustafa Denizli gelecek, parlak günler doğacaktı!
Birinci günü şu cümleyi söylediğinde bazı kesimlere antipatik geldim biliyorum, ama ben müneccim değilim. Denizli'nin getirilişi G.Saray'ı kurtarma operasyonu değildir, Denizli'yi kurtarma operasyonuydu!
5-6 maç geçtikten sonra bunun başka boyutlarını da göreceksiniz. Burada neler olacak, onu hep beraber yaşayacağız.
Acemi yöneticiler, profesyonel ve cin gibi bir Mustafa Denizli... Bir tarafta da koca Galatasaray. Cim Bom Bom değil,

Cimbom, BOOOOOOOOOMMM!
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN