Web Sürümüne Geç

  Her şeyimizi vermeliyiz

  Her şeyimizi vermeliyiz
  28 Şubat 2016, Pazar Güncelleme: 22:14

  Portekizli yıldız, "Çekişmeli ve büyük bir maç oynayacağız. Hırslarımızı, bu ligi ve şampiyonluğu ne kadar istediğimizi göstermeliyiz" dedi

  Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Luis Nani, Beşiktaş maçına çok iyi hazırlandıklarını belirterek, "3 puan almayı çok istiyoruz" dedi. Derbi öncesi FB TV'ye konuşan Portekizli futbolcu, "Ligdeki gidişatı ve şampiyonluk yarışını fazlasıyla belirleyebilecek bir maç. Bu nedenle bizim her şeyimizi vermemiz gerekiyor. Hırslarımızı, bu ligi ve şampiyonluğu ne kadar istediğimizi göstermemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı. Mücadele etmek ve koşmak zorunda olduklarını da vurgulayan Nani, "Çekişmeli, büyük bir maç olacağını düşünüyorum. Umarım sahadan yarın akşam mutlu ayrılan taraf biz oluruz" diye konuştu.

  İniş çıkışlar normal
  Lokomotiv
  maçındaki performansı eleştirilen Nani, inişli çıkışlı dönemlerin futbolun içinde olduğunu hatırlatarak, bu konuda da şunları söyledi: "Sezon boyunca çok iyi çalıştık. Harika bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Bazı maçlarda belki istediğimiz performansı sahaya yansıtamadık ama her takımın böyle inişli çıkışlı dönemleri olur. Bunlar futbolun parçası. Ama en önemlisi şu anda bu karşılaşma; biz bu karşılaşmaya gerçekten çok iyi hazırız. Üç puan almayı çok istiyoruz."

  Quaresma'yı 2'ye katladı
  Sezon başında Beşiktaşlı Ricardo Quaresma ile kıyaslanan Nani, istatistiklerde vatandaşına fark attı. Ligde geride kalan 22 haftada Nani 19 maçta oynayıp 6 gol atarken, Quaresma 18 maçta 3 gol kaydetti. Nani 16, Ricardo 7 gol pozisyonuna girdi. Nani 31'i isabetli 53 şut çekerken, Quaresma 7'si isabetli 24 şut attı. Nani 1562 dakika, Quaresma ise 1067 dakika süre aldı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN