F.Bahçe tam bana göre

F.Bahçe tam bana göre
Cumartesi 07.05.2016

Kjaer, F.Bahçe’deki baskının kendisini ateşlediğini söyledi “Beni buraya getiren en önemli etken her hafta kazanma zorunluluğunu ve kazanma baskısını hissetmekti. Ben de bu duyguyu yaşamak istedim”

Fenerbahçe'nin savunmadaki yapı taşı Simon Kjaer, Fenerbahçe Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertli takımı seçme nedeninin 'kazanma baskısını' hissetmek olduğunun altını çizen Danimarkalı yıldız, şunları söyledi: "Beni buraya getiren etken bir şeyler kazanma olasılığıydı. Aslında her hafta kazanma zorunluluğunu, baskısını hissetmekti, çünkü rakip fark etmeksizin burada her maça kazanma zorunluluğunu hissederek çıkıyorsunuz. Örneğin, Almanya'da Wolfsburg forması giyerken evet orda da bir baskı vardı, orası da büyük bir takımdı ama buradaki kadar büyük bir baskı değildi.

WOLFSBURG, ROMA BÖYLE DEĞİLDİ
Roma'da oynarken de öyle bir baskı vardı ama buradaki ile aynı düzeyde bir baskı aynı şekilde bir baskı değildi burada hep galibiyet bekleniyor ve kariyerimde de bu duyguyu bu baskıyı hissetmek, onu denemek istedim. O nedenle Fenerbahçe'yi tercih ettim."

BEŞİKTAŞ'A DEĞİL KENDİ İŞİMİZE BAKALIM
Kjaer şampiyonluk yarışında Beşiktaş'a odaklanmamaları gerektiğini dile getirdi. "En önemli maçlar kendi maçlarımız" diyen savunmacı, "Bana göre rakip takıma o kadar odaklanmamalı kendi işimize bakıp yolumuza devam etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

DANİMARKA'DA KEYA
USTA krampon isminin farklı telaffuzlarıyla ilgili farkın da dillerden kaynaklandığını söyledi: "Danimarka dilinde 4 harfli benim ismim. Çünkü orda a ve e'nin birleştiği bir harf var o Danimarka dilinde terk bir harf. O nedenle Danimarka dilinde Keya diye okunuyor. Ama İngilizce'de Kayer halini alıyor."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN