İntikam peşinde!

İntikam peşinde!
Cumartesi 14.05.2016

F.Bahçe’de adı ‘transfer sihirbazına’ çıkan Terraneo başkan Yıldırım’la ters düşünce gönderilmişti Porto ile el sıkışan İtalyan Sportif Direktör, Pereira’yı da takımın başına geçirmeyi planlıyor

Kanarya'da 'İtalyan menajer' sistemi basketbolda büyük başarılar getirirken, aynı model futbolda işe yaramamıştı. Potada Genel Menajer Maurizio Gherardini önderliğinde sarı-lacivertliler art arda 2. kez Final-Four görürken futbolda Giuliano Terraneo formülü ters tepmişti. Başkan Aziz Yıldırım'la ters düşen İtalyan sportif direktör uzun süre Samandıra'da 'memur' gibi çalışmış ardından da kulüple ilişiği kesilmişti. Terraneo kendine yeni bir kulüp buldu: Porto. Portekiz kulübünde yapılanmaya gidecek olan Terraneo kulübe için Vitor Pereira'yı istiyor.

Porto'da buluşacaklar

Giuliano Terraneo'nun Kanarya'da uyumlu şekilde çalıştığı Vitor Pereira'yı Porto'nun başına geçirmek için harekete geçtiği öğrenildi. 26 Mayıs'ta G.Saray ile oynanacak kupa finalinden sonra işin resmiyete dökülmesi bekleniyor. Böylece ikili F.Bahçe'den sonra Porto'da yeniden buluşacak. Pereira'nın da bu teklife sıcak baktığı öğrenildi. F.Bahçe, Portekizli hocayı gönderirse kasasından 13 milyon TL tazminat çıkacak. Ancak Pereira, Terraneo'ya dolayısıyla Porto'ya "Evet" derse bu meblağ havaya uçmamış olacak.

Emre BOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN