Özel bir final olacak

Özel bir final olacak
Cumartesi 14.05.2016

Sarı-lacivertli ekibin hocası, “İlk kez finaldeyiz. Kazanmayı sonuna kadar hak ettik. Taraftarımız adına çok ama çok mutluyum” diye konuştu

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Euroleague Final Four'da Laboral Kutxa'yı yenerek finale çıkan oyuncularına övgü yağdırdı. Konuşmasına İspanyol temsilcisini kutlayarak başlayan Obradovic, "Öncelikle çok mutluyum. Oyuncularım adına çok mutluyum. Bizi destekleyenler için çok mutluyum. Fenerbahçe, tarihinde ilk kez Euroleague finalinde. Kendimizi büyük final için en iyi şekilde hazırlamak durumundayız. Bazen maç içersinde hızlıca kararlar vermek zorundasınızdır. Ben de 4-5 oyuncu kullanarak maçı çevirmeye çalıştım. Bence çok iyi oynadık. Çok tedirgin olduğumuz anlar vardı. İyi strateji seçtik. Mümkün olduğunca çabuk kullandık, topu çevirmedik. Bizim seviyemiz, bizim oyunumuz bu değil. Daha da iyi oynamalıyız" diye konuştu.

Tek bir söylemimiz var
Obradovic zorlu bir finalin kendilerini beklediğini belirterek, "Bu çok özel bir final, Itoudis (CSKA Moskova Koçu) 13 yıldır arkadaşız. Benim küçük kardeşim gibi. Benim ve yardımcılarımın soyunma odasında söylediğimiz tek şey şu; Tek bir maç kaldı" dedi.

Muazzam bir final
Fenerbahçe Final Four ilk maçında Laboral Kutxa'yı yenerek finale kalırken çok önemli bir mesaj verdi: "Yenik duruma düşsen bile mücadeleyi bırakma!". Sarı-lacivertliler çok iyi başladıkları maçta zaman zaman geriye düştü, pozisyonu kaybetti ama mücadele azmini kaybetmedi. Sabretti ısrar etti ve başardı. Muazzam bir direnç gösterdi maçı uzatmaya götürdü ve kazanarak finale yükseldi. Tabii bunda Real Madrid maçının çok kolay geçilmesinin de etkisi oldu. Fenerbahçe yürekler ağızda CSKA finaline giderken "Biz bir takımız" mesajı verdi.

Obradovic 10. finalinde
Fenerbahçe Başantrenörü Obradovic, kariyerinde 10. kez Euroleague'de finale yükseldi. En son finalini 2011 yılında Panathinaikos'un başında yaşayan Sırp başantrenör daha önce 9 kez yer aldığı finalde 8 defa Avrupa'nın 1 numaralı kupasını kazanmıştı
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN