"Birileri hak etmediğimizi düşündü"

"Birileri hak etmediğimizi düşündü"
Pazartesi 16.05.2016 10:25

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nin finalinde, Rusya temsilcisi CSKA Moskova'ya yenilerek şampiyonluğu kaçırdıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Obradovic, hakem performansından şikayetçi oldu.

İlk yarı kötü oynadıklarını aktaran Obradovic, "Kardeşim Dimitris Itoudis'i kutluyorum. İlk şampiyonluğunu aldı. İlk yarıda CSKA Moskova hakimiyeti vardı. Maalesef konsantre olamamıştık. Çok kolay sayı buldular. Biz savunmayı iyi planlamıştık ama kolay sayı şansı tanıdık. Takımımla gurur duyuyorum. Kazanmayı hak ettik ama birileri Avrupa Ligi'ni kazanmayı hak etmediğimizi düşünüyordu. CSKA Moskova'nın maçı uzatmaya götürdüğü son hücumunda De Colo hatalı yürüme yaptı. Yanlış kararlar verildi. Bu maçı gerçekten çok iyi inceleyeceğim. Kazanmaya çok yakındık" dedi.

Obradovic, yaşadıkları final tecrübesinin gelecek için kendilerine yardımcı olacağını belirterek, sözlerini tamamladı. Fenerbahçe'nin ABD asıllı Türk basketbolcusu Ali Muhammed ise takımıyla gurur duyduğunu dile getirerek, "Gerçekten kazanma şansımız vardı. CSKA Moskova paçayı kurtarıp, kazandı" ifadelerini kullandı.

CSKA MOSKOVA CEPHESİ

CSKA Moskova Başantrenörü Dimitris Itoudis de, çok iyi bir mücadele sergilediklerini vurgulayarak, "Çok mutluyum. Bu kupayı almamızı herkes bekliyordu. Bazen hayatta önünüze öyle bir senaryo çıkıyor ki, şaşırıp kalıyorsunuz. Karşılaşmada çok iyi mücadele verdik. İyi başladık. İkinci çeyrekte maça çok iyi odaklandık. Fenerbahçe harika bir takım. Çok iyi baskı yaptılar. Oyuncularım takım ruhunu kaybetmedi. Tarih yazdılar. Buralara kadar gelip kazanamayan oyuncularım var. Nihayet kazandılar. Kazanmayı hak ettik" diye konuştu.

Karşılaşma sonrası 13 yıl yardımcılığını üstlendiği Obradovic'le konuşmasını anlatan Itoudis, "Eğer Obradovic'le 13 sene boyunca çalışmasaydım bugün burada olamazdım. Kazandım ama onun katkıları çok büyüktür. Bana çok emek verdi. Kendisine ne kadar çok şey borçlu olduğumu söyledim" dedi.

Obradovic'in, De Colo'nun son hücumda hatalı yürüme yaptığını söylediğinin aktarılması üzerine Itoudis, "Kaybettikleri için hayal kırıklığına uğramışlar. Bunun için yorum yapmak istemiyorum. Diledikleri yorumu yapabilirler, kendilerine derin saygı duyuyorum" diye görüş bildirdi.

Finalin "En Değerli Oyuncusu" seçilen CSKA Moskova oyuncusu Nando de Colo ise, hak ettikleri bir şampiyonluk elde ettiklerini söyledi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN