Rus kumpası

Rus kumpası
Salı 17.05.2016

Rus petrol şirketi SIBUR, finalde kupayı CSKA’ya hediye eden Sloven hakem Javor’un görev yaptığı VTB liginin ana sponsoru çıktı. Yani maçta sahaya dalan SIBUR’un CEO’su Konov, hakemin gizli patronu

F.Bahçe'nin hakem kararlarıyla THY Avrupa Ligi'ini kaybetmesinin ardından öyle bir detay ortaya çıktı ki, maçın neden hakem tarafından CSKA'ya teslim edildiğinin tüm taşları yerine oturdu... Kumpasın temelindeki adam maçta Kalinic'i itekleyen Rus petrol şirketi SIBUR'un CEO'su Dmitry Konov. Bağlantı ise kararlarıyla tartışılan hakem Damir Javor'un görev yaptığı VTB ligi. Javor'un düdük çaldığı bu lig, kuzey ve doğu Avrupa takımlarının boy gösterdiği bir arena. Bu ligin başkanı ise Sergey Kushchenko.

O ne isterse onu yapıyor
SIBUR firmasının da bu ligin sponsoru olduğu kirli ilişkiler ağında CEO Konov'un, sezon maçlarında da hakemle yakın bağlantılı olduğu ve pek çok maç sonucunu kendi istediği şekilde etkilediği ortaya çıktı. F.Bahçe mücadelesinde de çok tartışılan kararlara imza atan hakem Javor, 'gizli patronu' Konov'un Avrupa Ligi tarihinde görülmemiş bir şekilde sahaya girip sarı-lacivertli oyunculara müdahale etmesine bile sessiz kalmış, 'patronunu' o bölgeden uzaklaştıramamıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN