Sampaoli sürprizi

Sampaoli sürprizi
Perşembe 19.05.2016

İtalyan kanalı, sarı-lacivertli kulübün, Lazio ile görüşen Arjantinli çalıştırıcı için devreye girerek yıllık 2.6 milyon euro önerdiğini ve bir adım öne geçtiğini ileri sürdü

Teknik direktör Vitor Pereira ile devam edip etmeyeceği henüz belli olmayan Fenerbahçe için İtalya'dan şok bir iddia geldi. Mediaset Premium kanalı, sarı-lacivertli kulübün Lazio ile görüşme halinde olan için devreye girdiğini duyurdu. Haberde, Fenerbahçe'nin Arjantinli teknik adama yıllık 2.6 milyon euro önerdiği belirtilirken, Lazio'nun bu teklif karşısında Sampaoli'yi Türk ekibine kaptırabileceği uyarısı yapıldı.

G.Saray'ın da listesinde
Sampaoli için Fenerbahçe ve Lazio dışında İspanya'dan Espanyol ve Valencia'nın da diğer seçenekler olduğu kaydedildi. 56 yaşındaki Jorge Sampaoli, özellikle 2012-16 yılları arasında çalıştırdığı Şili Milli Takımı'nda elde ettiği başarı ile ünlenmişti. Bu yılın başında Şili'deki görevinden ayrılan tecrübeli çalıştırıcı, Galatasaray'ın da radarında yer alıyor. Sampaoli, Fenerbahçe ile ilgili iddialara sessiz kaldı.

Copa Amerika'yı kazandı
Sampaoli, Şili Milli Takımı ile 2015 yılında Copa America'yı kazanırken, aynı yıl Güney Amerika'da yılın teknik direktörü seçildi. Tecrübeli çalıştırıcı, kulüp seviyesinde ise Universidad de Chile takımı ile iki kez Peru Premier Ligi'nde şampiyonluk yaşadı.

Spaletti kapıdan dönmüş
F.Bahçe'nin sezon başında Vitor Pereira'dan önce Luciano Spaletti ile masaya oturduğu ortaya çıktı. Ancak sportif direktör Terraneo'nun, İstanbul'a geldiğinde isteklerini artıran İtalyan çalıştırıcıyı 'paracı' diyerek veto edip, listede 2. sırada yer alan Vitor Pereira ile anlaştığı belirtildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN