İşte Pereira'nın yönetime verdiği savunma

İşte Pereira'nın yönetime verdiği savunma
Pazar 29.05.2016

Portekizli çalıştırıcının, sezon değerlendirmesini yaptığı F.Bahçeli yöneticilere “Bu ligde savaşan oyuncularla şampiyonluğa ulaşılır. Taraftarlarımız şampiyon olacağımıza hiç inanmadı. Futbolcularım çok çabuk demoralize oldu. Hakemler kritik maçlarda bizi yaktı” diye dert yandığı ifade edildi

Lig şampiyonluğunu Beşiktaş'a, Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğunu da Galatasaray'a kaptıran Fenerbahçe'de hüsranın faturası teknik direktör Pereira'ya çıkarıldı. Sarı-lacivertli yöneticilerin, Antalya'da kaybedilen kupa finalinin ardından Portekizli hocadan rapor istedikleri öğrenildi. Vitor Pereira'nın kendisine bir hayli kızgın olan Fenerbahçeli yöneticilere "Ben kendi kurduğum bir takımla çalışma fırsatını bulamadım. Sezon başında eğer bana sorulmuş olsaydı, Nani ve Van Persie'yi aldırmazdım. Bu tarz oyuncularla şampiyon olunmaz. Ben sahada yüreğini ortaya koyan, savaşan oyuncularla yola çıkardım" dediği belirtildi.

Sportif direktör Terraneo'ya da tepki gösteren Pereira'nın "Terraneo, Persie ve Nani'ye 'Takım sizin üzerinize kurulacak' demiş. Böyle bir şey olamaz. En önemli konulardan biri de taraftarlarımız şampiyon olacağımıza hiç inanmadı. Oyuncularım da kaybedilen puanlardan sonra çok çabuk demoralize oldu. Beşiktaş her kötü sonuçtan sonra hemen toparlandı. Biz takım olarak yenilgilerin çok etkisinde kaldık. Hakemler kritik maçlarda aleyhimize kararlar vererek puan kaybetmemize neden oldu. Ama ben artık ligi ve bu ligde mücadele eden takımları çözdüm. Seneye kalırsam, size şampiyonluk sözü veriyorum" diye iddialı konuştuğu öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN