Agger imzayı atıyor

Agger imzayı atıyor
Pazartesi 30.05.2016

F.Bahçe’nin daha önce el sıkıştığı Danimarkalı stoper Daniel Agger, Brondby kulübünden resmen ayrıldı.Brondby’den ayrılığı dün resmileşen Danimarkalı stoper, F.Bahçe’ye imza atmaya hazırlanıyor. İtalyan basını, “Milan da devrede” diye yazıyor ama sarı-lacivertliler işi çoktan bitirdi.

F.Bahçe'nin gelecek sezon için kadrosuna katmayı düşündüğü Daniel Agger'in Brondby ile yolları resmen ayrıldı. 31 yaşındaki Danimarkalı stoper ve kulübün sportif direktörü Troels Bech, Brondby'nin internet sitesine yaptıkları açıklama ile ayrılığı doğruladılar. Agger, kariyerinde yeni bir sayfa açacağını açıklarken, "Brondby'yi ve taraftarımızı unutmayacağım" dedi. Simon Kjaer'in Danimarka Milli Takımı'nda kaptanlığını yapan Agger'in Fenerbahçe'ye transferinin önünde hiçbir engel kalmadı. İtalyan basını her ne kadar Agger ile Milan'ın da ilgilendiği yazsa da oyuncunun Kjaer faktörü nedeniyle Fenerbahçe'yi tercih etmesine kesin gözüyle bakılıyor. 2006-2014 sezonları arasında Liverpool'da oynayan Agger, 71 kez Danimarka Milli Takımı'nın formasını giyip 12 gol attı.

'Adamın hası'
Brondby Sportif Direktörü Troels Bech, Agger için övgü dolu sözler sarf etti. Bech, "O, kulübün yetiştirdiği, iş ahlakı ve kalitesiyle gerçek bir profesyonel. Burada birçok oyuncuya yardımı oldu. Kariyerinin geri kalan kısmını umuyoruz çok güzel geçirir" şeklinde konuştu.
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN