Ailenizde reziller var!

Ailenizde reziller var!
Salı 31.05.2016

F.Bahçe, pota derbisindeki olaylarla ilgili G.Saray’ı bombardımana tuttu: “Galatasaray tribün terörünün alışılagelmiş bir örneğini bir kez daha yaşadık. Biliniz ki ailenizde camianızı rezil eden kişiler var. Bunlara sahip çıktığınız sürece aileniz lekelenecek ve sizler bu rezilliğin asli faili olarak hatırlanacaksınız.”

Potada Fenerbahçe ile Galatasaray Odeabank arasında Abdi İpekçi'de oynanan yarı final üçüncü maçında tribünlerden atılan yabancı maddeler nedeniyle maç 15 dakika durmuştu. F.Bahçe'nin başantrenörü Obradovic de sarı-kırmızılı tribünlerin hışmına uğramış, Sırp hocanın yüzüne gelen sıvı "Ayran mı, tükürük mü?" tartışmalarına yol açmıştı. İki kulüp arasındaki demeç savaşı ise olayları salonun dışına taşıdı. Fenerbahçe, yeni bir bildiri ile ezeli rakibini adeta bombardımana tuttu. İşte o açıklamadan öne çıkanlar:

BUNUN ADI 'HER YOL MÜBAH' ANLAYIŞI
"Galatasaray tribün terörünün alışılagelmiş bir örneğini bir kez daha yaşadık. Bu rezilliği yaşatanları, popülist söylemlerle, sonuca giden yolda her şey mübah anlayışı ile takımlarının parçası, ailelerinin bireyleri olarak görenler ve bu şekilde isimlendirenler bilmelidir ki takımınızda ve ailenizde camianızı rezil eden kişiler bulunmaktadır. Bunlara sahip çıktığınız sürece aileniz lekelenecek ve sizler bu rezilliğin asli faili olarak hatırlanacaksınız.

'EUROLEAGUE'DEN İHRAÇ' VURGUSU
Ev sahibi oldukları maçlarda rakip taraftarlara saldırmayı, adam öldürmeyi, rakip oyuncuya saldırmayı, bir spikere topyekün saldırmayı, bu esnada kulübümüzün televizyonunda görev yapan bir bayana spikere ve şube profesyonellerimizden bir bayana da saldırmayı ihmal etmeyen bu sürünün, sebebiyet verdikleri tribün terörü sonucunda takımlarının Euroleague'den ihracının gündeme gelmesi şaşırtıcı değildir.

'FEDERASYON ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR'
Yıllardır bu teröre teslim olmuş federasyon ve kamu görevlilerinin de üç maymunu oynamaları bizim için şaşırtıcı değildir. Müsabaka hakemlerinin, çok yanlı yönetimleri dışında toplu-organize küfür ve seyirci olaylarına da sadece 3 defa anons yaptırması ve müsabakanın seyircili devam ettirilmesi yaşanan hadiselere sebebiyet vermiştir. Hiç umudumuz olmasa da beklentimiz, TBF'nin ve güvenlik ile ilgili görevlilerin bu kez yüzlerinin kızarması ve görevlerini yapmalarıdır."

'KENDİLERİNE İNSAN DİYORLAR!'
Açıklamada, Obradovic'e yapılan saldırıya da ayrı bir parantez açılırken, "Koçumuza yapılan tükürüklü saldırıyı 'ayran' şeklinde açıklayan ve kendilerini hala 'insan' diye tanımlayanlar..." ifadesinin altı çizildi. Devamında ise şu sözler yer aldı: "Dünyaca tanınmış, 8 Euroleague şampiyonluğu ve yerel liglerde birçok başarısı bulunan başantrenörümüz Zeljko Obradoviç'e yapılan bu saldırı, dünya spor kamuoyu tarafından anında ve tüm çıplaklığı ile görülmüştür."

OBRADOVİC DE "TÜKÜRÜK" DEDİ
Fenerbahçe, Zeljko Obradovic'in yüzüne isabet eden sıvının tükürük olduğunu iddia ederken, G.Saray cephesi bunun doğru olmadığını savunmuş, söz konusu sıvının ayran olduğunu ileri sürmüştü. Saldırının muhatabı Obradovic ise, gazetecilerin kendisine bu konuda sorduğu soruyu, "Evet, evet... Tükürdüler" şeklinde yanıtladı.

GÖRÜNTÜLÜ İSPAT
Galatasaray taraftarlarının Obra'ya tükürüklü saldırısı kamera görüntüleriyle belgelendi. Sırp hocanın Galatasaray benciyle el sıkışırken gerçekleşen olay için 'No problem' (Sorun yok) dediği de görüldü.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN