Web Sürümüne Geç

İçimdeki sese uydum

İçimdeki sese uydum
Pazartesi 05.07.2016

Van der Wiel 4 yıllık imzayı attı. PSG’nin teklifini reddedip F.Bahçe’ye geliş nedenini böyle açıkladı: Burada aile ortamı gördüm ve parçası olmak istedim. Hislerimle karar verdim

Fenerbahçe, Gregory van der Wiel ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Hollandalı sağ bek için Ülker Stadı'nda imza töreni düzenlendi. Törende, sarılacivertli kulübün asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, genel sekreter Mahmut Uslu ve asbaşkanlardan Ali Yıldırım yer aldı. İmza sonrası açıklamalarda bulunan tecrübeli sağ bek, eski kulübü PSG'nin sözleşme uzatma teklifini sarı-lacivertli takımda oynamak istediği için kabul etmediğini söyledi.

Kendimi harika hissettim
PSG'nin takımda kalmasını istediğini aktaran Van Der Wiel, "PSG bana yeni kontrat teklif etti ama hislerimin peşinden giden bir insanım. Fenerbahçe'de aile ortamı gördüm ve PSG'ye dönmek istemedim. Burada kendimi harika hissettim. Bu ailenin parçası olmak istedim" dedi. Sarı-lacivertli takıma geldiği için çok mutlu olduğunu belirten 28 yaşındaki futbolcu "Taraftarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Sahaya çıkmak ve bu takım için başarılı olmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Hücuma da katkı sağlarım
Yaklaşık 2 hafta önce İstanbul'a gelerek ilk görüşmeyi yaptığı hatırlatılan Wiel, şehirden çok etkilendiğini anlattı."İstanbul'un büyük ve harika bir şehir olduğunu gördüm. Burası özel bir yer" diyen Hollandalı, vatandaşı Kuyt'la çok sayıda görüşmesi olduğunu da belirterek "Hem şehir hem de kulüple ilgili fikir alış verişinde bulundum. Sadece pozitif şeyler söyledi bana. Fazla düşünmedim kabul ederken. Hislerimle karar verdim" dedi. Wiel, alt yapılarda stoper oynamasına rağmen daha sonra sağ bekte futbola devam ettiğini dile getirdi. Kendisi için en iyi pozisyonun sağ bek olduğunu anlatan Wiel, "Koşmayı çok seviyorum. Takımıma hem savunmada hem de hücumda katkı veriyorum" şeklinde konuştu.

Tabii ki taktik konuşacağız
En büyük amaçlarının şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi'ne kalmak olacağını da sözlerine ekleyen Wiel, PSG'de teknik direktör Laurent Blanc'la taktik üzerine polemik yaşadığının hatırlatılıp 'Pereira ile de bu tarz konuşmalar yapacak mısın?' diye sorulması üzerine "Tabii ki Pereira ile aramızda takım ile ilgili, taktik ile ilgili konuşmamız olacak. Bu çok doğal" cevabını verdi.

İstekleri kabul edilmemiş
Fransız Le Parisien gazetesi muhabiri Frederic Dugit, Wiel'in PSG'den ayılmasının nedeninin vergiler olduğunu açıkladı. Dugit, "Wiel geçen hafta Paris'e gelip PSG Sportif Direktörü Olivier Letang ile görüştü. Kalmak için 1.7 milyon euro istedi. Bu rakamın F.Bahçe'den alacağının yarısı olduğunu söyledi. Ancak istediği maaş brütte 4 milyon euro'yu bulduğu için kabul edilmedi ve Türklere 'evet' dedi" ifadesini kullandı. La Gazzetta Dello Sport'ta da Romalı yönetici Walter Sabatini ile görüşen Wiel'in 1.6 milyon euro talep etmesi üzerine transferin gerçekleşmediği belirtildi.

Kampa katıldı
İmza sonrası Topuk Yaylası kampına katılan Wiel, Pereira ve takım arkadaşlarıyla tanıştı. Daha sonra ilk idmanına çıkan Hollandalı yıldız, kondisyoner eşliğinde düz koşu yaptı. Van Persie, vatandaşını sıcak bir şekilde karşıladı.

61 günde serbest
Oyuncunun sözleşmesinde ilginç bir madde olduğu da ortaya çıktı. buna göre 28 yaşındaki futbolcunun 3 ayda bir istediği garanti parasının 61 gün içinde ödeme yapılmaması durumunda bonservisinin boşa çıkacağı bildirildi. Wiel'in ayrıca ilk yılın sonunda 3.5 milyon euro'ya serbest kalır maddesini de sözleşmesine eklettiği dile getirildi.

Teminatı cebinde
Wiel'in sözleşme imzalamadan önce banka teminatı istediği bildirildi. 3 yıllık alacağı konusunda teminat talep eden Hollandalı oyuncu parasını belirlenen taksit sürecinde alacak. F.Bahçe, Wiel'in sözleşmesini Diego gibi feshetmek isterse teminat devreye girecek ve 3 yıllık alacağı hesabına yatacak.

Mitoloji meraklısı
Dövmeleri ile dikkat çeken Wiel en çok Mısır mitolojisine meraklı. Firavun figürünü çenesinin hemen altına boynunun tam üzerine işlettiren Hollanda futbolcunun sol kolunda kanatlı bir melek ve aziz figürü var. Bu semavi figürler aşağıya, bileğe yakın kısımlara gidildikçe yerini müzik notalarına bırakıyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN