"Kendimi ateşe attım"

"Kendimi ateşe attım"
Perşembe 07.07.2016 12:24

Fenerbahçe'nin tecrübeli file bekçisi Volkan Demirel, bugün düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Volkan Demirel, Milli Takım'ın Türk Telekom Arena'da Kazakistan'ı ağırladığı maçta kale arakasından kendisine küfür edildiği gerekçesiyle sahayı terk etmesiyle ilgili konuştu.

"Kendimi ateşe attım"

Volkan, "Galatasaray stadında anneme kızıma kasıtlı küfür edildi. Ama ben vatan haini ilan edildim. Orada en çok ben üzüldüm. Kimseden özür dilemem. Siz özür diler misiniz? Galatasaray stadında kasıtlı yapıldı. O gün doğru şeyi yaptığımızı düşünüyorum. Sahada kalsaydım farklı şeyler olacaktı. Türk futbolu adına kendimi ateşe attım. O gün yaptığım doğruydu. Şimdi benim haklı olduğum ortaya çıktı. Benim olaydan sonra milli maçlar Konya'da oynandı" dedi.

"Son karar doktorların"

Öte yandan, tecrübeli kaleci, geçirdiği ameliyat ve Fenerbahçe'yle olan sözleşmesiyle ilgili olarak, "Ben her zaman Fenerbahçe forması verildiği takdirde giymek isterim. Ama doktorlarımızın vereceği kararlar önemli" şeklinde konuştu.

"Doğuştan Fenerbahçeliyim"

Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a transferiyle ilgili de konuşan Volkan, "Futbol öyle bir yere gidiyor ki artık, bu tabii ki doğuştan Fenerbahçeliler ya da başka takımlılar için anormal olabiliyor ama futbolcular artık profesyonel düşünüyor. Ben doğuştan Fenerbahçeliyim. Benim de sözleşmem bitiyor, ben Türkiye'de başka bir kulüpte oynamayı düşünmüyorum" dedi.

"Takım olarak kötüydük, Volkan Babacan ne yapsın?"

Ayrıca, A Milli Takım'ın Euro 2016 Finalleri'ndeki performansıyla ilgili olarak, "Sadece futbolda değil ülkece zor dönemlerden geçiyoruz. Hepimizin birbirine sahip çıkması gerekiyor. Arda Turan, Türkiye'yi yurt dışında temsil eden birkaç kişiden biri. Arda'yı neden aşağı çekmeye çalışıyoruz ki? Volkan Babacan'a turnuvada iş düşmedi. Takım olarak kötüydük. Ne yapsın çocuk, elinden geleni yaptı." ifadelerini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN