Skrtel F.Bahçe'de

Skrtel F.Bahçe'de
Cuma 08.07.2016

Sarı-lacivertli kulüp Slovak yıldıza bonuslarla birlikte senelik 4 milyon euro verecek. Liverpool’a ise 6 milyon euro ödenecek

Transferde adeta coşan Fenerbahçe bir yıldızı daha kadrosuna kattı. Sarı-lacivertli kulüp, bir süredir temas halinde olduğu Liverpool'lu Martin Skrtel'i dün KAP'a bildirdi. Kulüpten yapılan açıklamada "Profesyonel futbolcu Martin Skrtel'in transferi için kulübü Liverpool'la ve futbolcunun kendisiyle görüşmelere başlanmıştır" denildi. 31 yaşındaki başarılı stoperle pazartesi günü sözleşme imzalanması bekleniyor. Diğer yandan özellikle İngiltere ve Slovakya'da yankı uyandıran transferin Fenerbahçe'ye maliyeti de belli oldu.

Üç yıllık sözleşmeye imza atacak olan Slovak futbolcu, bonuslarla birlikte senelik 4 milyon euro alacak. Fenerbahçe, bonservis bedeli olarak da Liverpool'a 6 milyon euro ödeyecek. Bu arada Skrtel'in Wolfsburg'un yıllık 5 milyon euro'luk teklifini reddettiği ortaya çıktı. Almanya'da vergiler düştükten sonra eline yaklaşık 4 milyon euro geçecek olan Skrtel'in hemen hemen aynı paraya Fenerbahçe'yi tercih ettiği öğrenildi. Slovakya Milli Takımı'nın kaptanlığını yapan Skrtel 2008'den beri Liverpool'daydı.

AVRUPA'NIN EN İYİLERİ ARASINDA
Martin Skrtel, Avrupa'nın en sert stoperlerinden biri olarak gösteriliyor. Ülkesi Slovakya'da 2007, 2008, 2011 ve 2012'de yılın futbolcusu seçilen, Liverpool'da ise 2012'de aynı unvana layık görülen 1.93 m. boyundaki Skrtel hava toplarındaki üstünlüğünün yanı sıra ayağına da oldukça hakim.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN