Web Sürümüne Geç

Bu hesapta yoktu

Bu hesapta yoktu
Cumartesi 09.07.2016

Pereira, Van Persie’nin kalmasını istedi; yönetim zorda kaldı. Sarı-lacivertliler, RvP’nin satışı ile on numara transferini bitirmek istiyordu. Ancak Pereira, “Emenike ile şampiyon olamam” diyerek yönetimden Hollandalı yıldızın kalmasını istedi. RvP ile de konuşan Portekizli çalıştırıcı, “Sana ihtiyacım var” dedi.

Fenerbahçe'de Robin van Persie ile ilgili çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Teknik direktör Vitor Pereira, yönetimin satışından gelecek para ile on numara transferini bitirmek istediği Hollandalı yıldız futbolcunun kalmasını istedi.

Bundan vazgeçin
Yönetime bu konuda bir rapor sunan tecrübeli çalıştırıcının, "On numara transferini çok istiyorum. Ama en az bu transfer kadar istediğim bir şey daha var; o da van Persie'nin takımda kalması. Van Persie'yi satıp gelecek para ile transfer yapacaksanız, bundan vazgeçin" dediği bildirildi.

Sakın satılmasın
Fernandao ve Emenike ile şampiyonluk yarışı veremeyeceklerini bildiren Pereira'nın raporunda, "Bu oyuncularla nereye varırız, tam bir soru işareti. Bu riske giremeyiz. Van Persie kesinlikle satılmamalı" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Daha çok atarsın
Portekizli hocanın, önceki gün bir görüşme yaptığı van Persie'yi de "Yeni sezonda tüm oyun sistemini senin üzerine kuracağız. Hücumu daha çok düşüneceğiz. Geçen yıldan daha çok gol atarsın" sözleri ile ikna etmeye çalıştığı belirtildi.

Vos'la irtibatta
Yönetim, van Persie'yi satma planından Pereira'nın raporu üzerine vazgeçti. Ancak RvP, Fenerbahçe'de kalma fikrine sıcak bakmıyor. Ayrılmayı kafasına koyan 33 yaşındaki yıldızın, sürekli olarak menajeri Kees Vos'la transferini konuştuğu kaydediliyor.

Emre BOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN