"Flamengo ile anlaşma..."

"Flamengo ile anlaşma..."
Perşembe 14.07.2016 17:40

Fenerbahçe'nin gelecek sezon kadroda düşünmediği ve kendisine takım bulması için süre tanıdığı Diego Ribas'ın Brezilya ekibi Flamengo'yla prensip anlaşmasına vardığı iddia edildi.

Vitor Pereira'nın gelecek sezon takımda düşünmediği Diego Ribas transfer görüşmeleri yapmak üzere sarı lacivertli ekipten izin almıştı ve bir süredir ülkesindeydi.

Brezilya ekiplerinden Corinthians, Cruzairo ve Flamengo'yla görüşmeler yapan Diego'nun Flamengo'lu yetkiilerle yaptığı görüşmenin ardından prensip anlaşmasına vardığı iddiası ortaya atıldı.

GloboEsporte.com'un haberine göre, Brezilyalı oyuncu görüşmelerin olumlu sonuçlandığı haberini Fenerbahçe'ye iletti, iki kulüp arasındaki görüşmelerde Flamengo'nun bonservis bedeli ödemek istememesi neeniyle oluşan prüzleri de araya giren Diego çözdü.

Brezilyalı spor sitesine konuyla ilgili röportaj veren Diego'nun aynı zamanda da menajeri olan babası Djair Ribas ise "Flamengo'nun bir ilgisi var ve transfer etmek istiyorlar. Karşılıklı iletişim olduğu doğru. Diego'nun Fenerbahçe ile devam eden bir sözleşmesi var ve bu durumun çözülmesi için uğraşılıyor. Ama Flamengo'nun satın almak ya da kiralamak isteğiyle ilgili net birr durum söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Diego Ribas'ı Flamengo'ya gönderecek olan Fenerbahçe, böylelikle Brezilyalı oyuncunun 3.5 milyon euroluk yıllık ücretinden de kurtulmuş olacak.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN