Fenerbahçe'den kura yorumu

Fenerbahçe'den kura yorumu
Cuma 15.07.2016 19:16

Fenerbahçeli yöneticiler Şampiyonlar Ligi 3'üncü ön eleme turundaki rakipleri olan Monaco'yu değerlendirdi.

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Asbaşkanlardan Nihat Özbağı ve Önder Fırat, Monaco ile ilgili açıklamalarda bulundular.

Mahmut Uslu, sarı-lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi olan Monaco'yu eleyebilecek güçte olduğunu söyledi.

Şampiyonlar Ligi'ne katılacaklarına inandığını söyleyen Mahmut Uslu, FB TV'ye şu açıklamayı yaptı: "Grubun en kuvvetli takımıyla oynayacağız. Ancak biz de çok iyi bir takımız. Onlar da, Fenerbahçe gibi kuvvetli bir takım ile eşleştiklerini düşünüyorlardır. Hafta sonunda Olympique Lyon ile bir hazırlık maçımız var. Ardından Sparta Prag ile yine bir hazırlık maçı oynayacağız. Monaco maçına kadar en iyi şekilde hazırlanacağız ve hazır olarak maça çıkacağız. Rakibimizi de takip edeceğiz. Bizler Şampiyonlar Ligi'ne katılacağımıza inanıyoruz. İlk maçın da kendi evimizde olması bir dezavantaj değil. Buradaki en önemli görev; 12. Adamda.

"İYİ BİR TAKIM KURDUĞUMUZA İNANIYORUM"
Sarı-lacivertli taraftarların Monaco maçına giderek takıma sahip çıkacağını söyleyen Uslu, "Bu sene iyi bir takım kurduğumuza inanıyorum. Oyuncularımız çok da iyi çalışıyor. Seyircimizin de Şampiyonlar Ligi'ne katılacağımıza inanması gerekir. Bildiğiniz gibi statülerden dolayı da Türkiye'den 2. olan takım şimdiye kadar Şampiyonlar Ligi'ne gidemedi ama biz bu sene bir ilki başarmak istiyoruz. Bir sonraki turda daha da kuvvetli takımlar var. Geçen seneye oranla daha hazır bir takımız. Hepimiz inanıyoruz" dedi.

NİHAT ÖZBAĞI: "MONACO'YU ELEYEBİLECEK GÜÇTEYİZ"
Asbaşkan Nihat Özbağı ise "Kuşkusuz en kuvvetli takım ile eşleştik. Ancak biz de güçlü bir takımız. Bu noktada bir fark yok. Çok iyi bir kadro kurduk. Geçtiğimiz sezon ki kadroya takviyelerimiz oldu. Monaco'yu eleyebilecek güçteyiz. Bu turu geçtiğimizde bir sonraki turda daha güçlü takımlar ile eşleşeceğiz. Bizim yapmamız gereken tek şey, oynayacağımız eleme maçlarını geçmek. Rakip kim olursa olsun kazanmak için sahada olacağız. Hazırlık maçlarıyla da o güne kadar daha hazır bir seviyeye geleceğiz. Tabii burada en önemli şey, evimizdeki maçta taraftarımızın takımımızı yalnız bırakmaması. Tribünlerinde tamamıyla dolu olması gerekir" şeklinde konuştu.

ÖNDER FIRAT: "TURU GEÇEN TARAF OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"
Asbaşkanlardan Önder Fırat da Monaco karşısında turu geçen taraf olacaklarına inandıklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Monaco, iyi bir takım ama biz de özellikle yeni transferlerimizle çok iyi bir kadro kurduk. Artık Şampiyonlar Ligi için mücadele ediyorsak Monaco gibi güçlü takımlarla eşleşmek muhtemel. Hatta daha da güçlü takımlarla da eşleşebilirsiniz. Turu geçen taraf olacağımızı düşünüyorum"

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN