Kafası karışmış!

Kafası karışmış!
Cuma 22.07.2016

Taktik konusunda Pereira’nın kafasının karışık olduğunu görüyorum. Takımın hâlâ hangi taktikte sahaya çıkacağı belli değil Prag maçı sonrası konuştuğumuz Pereira’dan izlenimim 3-5-2’de ısrar edeceği... Monaco karşısında bu taktikle oynamak intihar olur

Fenerbahçe yönetiminin ne yaptığını anlamak gerçekten mümkün değil... Şampiyonlar Ligi ön elemesinde oynanacak Monaco maçına sayılı günler kaldı ama hala kadro belirsizliği sürüyor. Geçtiğimiz yıllarda Başkan Aziz Yıldırım'ı transferde geç kalıyor diye çok eleştirmiştik. Ama görüyorum ki Yıldırım bu eleştiriye de kulak asmamış!

Adeta yap-boz tahtası
Sarı-lacivertliler geçen sezonun en az gol yiyen takımı durumundaydı. Yani zaten iyi bir savunması vardı. Bu iyi savunmacıların birçoğuyla yollar ayrıldı ve defans hattı yenilendi. Gelen oyuncuların takıma ne kadar katkı vereceğini hala bilmiyoruz. Her sezon yeni takım kurularak şampiyonluk gelmez. Önemli olan mevcut takımın üzerine yapılacak doğru transferlerdir. Bozup baştan yapmak çoğu zaman iyi sonuç vermiyor. Şimdi Fenerbahçe'nin iç sıkıntılarına madde madde bakalım:

Persie'den hayır gelmez
Van Persie'nin ayrılmak istediğini artık bilmeyen kimse kalmadı. Dün yönetici İlhan Ekşioğlu'nun yaptığı, "Van Persie'nin menajeri kulübümüze geldi. Görüşme sonunda devam edeceği bildirilmiş" açıklaması onun takımdan ayrılma isteğini gözler önüne seriyor. İşin iç yüzünü yazayım da öğrenin; Van Persie önce takımdan bedavaya ayrılmak istedi ancak teklifi kabul görmeyince kiralık gitmek istediğini yönetime bildirdi. Ama bu da kabul görmedi. Zaten kiralık göndermek çok büyük yönetim hatası olurdu. Zira Fenerbahçe'nin şu anda sıcak paraya ihtiyacı var. Ancak bonservisiyle oyuncu satabilirse bonservisli oyuncu alınabiliyor. Böyle bir ortamda belki de bir daha hiç faydalanamayacağın Van Persie'yi kiralamak çok büyük yanlış olur. Tüm bu yaşananlardan sonra hazırlık dönemini sadece bireysel idmanlarla geçirmiş Van Persie'den uzun bir süre hayır geleceğini zannetmiyorum. Umarım yanılırım. Bu arada hala takımdan ayrılma seçeneğini de bir kenarda tutalım.

Kondisyon sıkıntısı var
Pereira kampı gençlerle yapmak zorunda kaldı. Geç gelen transferler, izinli milliler tam kadro çalışılmasına engel oldu. Vitor Pereira bunun yanı sıra güç ve kuvvet antrenmanları yerine sadece taktik idmanı tercih edince oyuncular istenilen seviyeye gelemedi. Hazırlık maçlarında gördük ki geçen yılki kondisyon sıkıntısı yine sürecek. 65-70. dakikaya kadar direnen her takım Fenerbahçe'den puan alır. Taktik konusunda da Pereira'nın kafasının karışık olduğunu görüyorum. Takımın hâlâ hangi taktikte sahaya çıkacağı belli değil. Prag maçı sonrası konuştuğumuz Pereira'dan aldığım izlenim 3-5-2'de ısrar edeceği... Monaco'ya bu taktikle oynamak intihar olur. Yeni sezonda Pereira'nın ağzından yine, "Yeni takımız. Zamana ihtiyacımız var" açıklamalarına hazır olun. Çünkü söyleyecek başka sözünün olmadığını geçen yıl gördük.

Emenike kurtarıcı oldu
Fernandao kilolu geldi, rejime rağmen istenilen seviyeye gelemedi. Bu kadar kendini bırakmasına anlam veremiyorum. Şunu da söyleyelim; Fernandao'ya, Çin'den resmi teklifler var. Ama reddedildi. Bunun başlıca sebebi Van Persie belirsizliğiydi aslında... Pereira büyük ihtimalle Monaco karşısında Emenike'ye görev verecek. Prag'la yapılan hazırlık maçına küçük bir ağrısı olmasına rağmen götürülmemesinin nedeni bu. Vitor Pereira elindeki tek hazır forveti bir hazırlık maçında kaybetmek istemedi. Hale bakın; Emenike Fenerbahçe'nin kurtarıcısı olmuş! Bakalım daha neler göreceğiz?

Emre BOL / HABER ANALİZ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN