Web Sürümüne Geç

Buna mecburuz

Buna mecburuz
Salı 27.07.2016

Pereira 3-5-2’yi böyle savundu: Risk alacak kapasiteleri olmadığını ifade eden sarı-lacivertli hoca, “Bu takımın iki sistemi birden oynaması şart. Türkiye liginin kendi yapısından dolayı böyle bir karar aldım” dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Monaco maçının basın toplantısında takımın son durumundan ve yeni sistemleri 3-5-2 hakkında ayrıntılar verdi. Pereira, "Alışık olduğumuz bir sezon başı geçirmedik. En son kupa maçı oynadık. Daha sonra tatile çıktık ve hazırlanmak için kısa bir zamanımız oldu. Avrupa Şampiyonası'ndan birçok oyuncumuz geç katıldı. Yarın 3 oyuncumuz cezalı, 3 oyuncumuz da sakat. Tam takım çalıştığımız dönem sadece 2 hafta. Hepsini düşününce bu tarz engeller vardı. Bu seviyedeki bir maça hazırlanacak ideal süremiz olmadı. Hırslı olmalıyız ama aynı zamanda realist olmalıyız. Bu tür maçlarda ufak hatalar her şeye mal olabilir. Bu maçta kazanmaya giden yol bu olacak bana göre" dedi.

BU SİSTEMİ ÇOK İYİ BİLİYORUM
Van Persie'nin küçük bir sakatlığı olduğunu ve bugün oynamayacağını açıklayan Pereira, 3-5-2 denemesi hakkında ise, "Daha önce de söyledim, yine tekrar edeyim. Bu takımın iki sistemi birden oynayabilmesini gerekli gördüm. Türkiye liginin kendi yapısından dolayı böyle bir karar aldım. Bu düşünceyle yeni sisteme başlama kararı aldım. Ben daha önce de çalıştırdığım takımları böyle oynattım. Bu sistemin nasıl işlediğini gayet iyi biliyorum. Tabii zamana ihtiyacımız var. Takımın önde basmasını, daha fazla topa sahip olmasını istiyorum ancak zamanla olacak şeyler. Eminim istediğimiz düzeye geleceğiz" açıklamasında bulundu. Fenerbahçeli taraftarlardan tribünleri doldurmasını isteyen tecrübeli çalıştırıcı, "Biz skorları sundukça onları fethedebiliriz" diye konuştu.

NE YAZIK Kİ HIZLI OYNAYAMAYIZ
Kontrollü bir oyun oynayacaklarını belirten Vitor Pereira, şöyle devam etti: "Monaco iyi savunma yapan, hep birlikte savunmada çok iyi organize olan bir takım. Topu kazandıklarında da tehlikeli kontraataklar üretiyorlar. Bu tip maçlar, hatalarla şekillenen maçlardır. Bu turların anahtarı, iyi konsantre olmak, iyi savunma yapmak ve fırsat geldiğinde kontratakları iyi şekilde bitirmektir. Geçişleri iyi yapmalıyız. Ne zaman hızlı çıkacağız, ne zaman daha kontrollü oynayacağız, bunları çok iyi ayarlamalıyız. Sezonun bu döneminde fazla risk alamayız. Asla unutmamamız gereken bir şey var; tur iki maç sonunda belli olacak. İki maçın sonundaki skor en önemli skor. Şu anda çok hızlı oynayacak, risk alacak bir kapasitemiz de yok."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN