Web Sürümüne Geç

Talep reddedildi!

Talep reddedildi!
Çarşamba 27.07.2016 22:02

F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında Monaco ile deplasmanda oynayacağı maça taraftar götürme isteği kabul edilmedi.

Fenerbahçe, Monaco Prensliği'nin sarı-lacivertli taraftarları şehire almama kararı üzerine itirazda bulundu. Sarı-lacivertlilerin, Monaco kulübüne yaptığı itiraz Monaco Prensliği'ne ulaştırıldı. Ancak özerk olan Monaco Prensliği, Fenerbahçeli taraftarların maça alınmayacağı kararını yineledi.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklama şu şekilde:

Monaco Hükümetinin 3 Ağustos'ta oynanacak rövanş karşılaşması için, taraftarlarımıza getirdiği yasak kararı üzerine, Fenerbahçe Spor Kulübü Monaco kulübüne başvurarak konunun hükümet yetkililerince bir kez daha görüşülmesi ve taraftarlarımızın stada alınması konusunda başvuruda bulunmuştur.

Monaco Prensliği İçişleri Bakanlığı Danışmanı imzasıyla, AS Monaco Genel Direktörlüğü'ne gönderilen yazıda, şu ifadelere yer verilmiştir:

Sayın Genel Direktör Yardımcısı,

Tarafınızdan 26 Temmuz 2016 tarihinde gönderilen ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, 3 Ağustos 2016'da saat 20:45'te Monaco'nun II Louis Stadı'nda oynanacak olan müsabakaya, taraftarlarının girişine izin verilmesi hususunda son bir görüşme talebini içeren yazısını benimle paylaşma isteğinizi tarafıma aktardınız.

Bu konuda, yukarıda bahsi geçen kulüp yetkililerine, Monaco Prensliği topraklarında taraftarlarının bulunmalarının hükümet kararıyla yasaklandığını bir kez daha hatırlatırım.

Sayın Genel Direktör Yardımcısı, sizlere en derin saygılarımı sunarım.

Patrice Cellario

Taraftarlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN