Ülkemizi asla bölemezsiniz

Ülkemizi asla bölemezsiniz
Pazar 31.07.2016

Küçük, işbirliği içindeki FETÖ ve PKK'ya böyle seslendi: F.Bahçe’de dün Yüksek Divan Kurulu’na Vefa Küçük’ün konuşmaları damga vurdu: “Sinsi, hain FETÖ’cülere tek devlet, tek bayrak diyen Türk halkı cevap verdi”

Sarı-lacivertlilerde dün Yüksek Divan Kurulu toplandı. Divan, 15 Temmuz Demokrasi ve önceki gün Hakkari'de bölücü terör saldırısı sonucu yaşamını yitiren şehitlerimize 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. Ardından söz alan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, FETÖ ve PKK terör örgütlerinin birlikte hareket ettiğini ancak Türk devletinin ve milletinin bu hain yapılara asla taviz vermeyeceğini belirtti. Küçük konuşmasında dış güçlerin Türkiye'yi bölme, parçalama planlarının asla başarılı olamayacağını da kaydetti. Kanarya'da Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Türkiye'nin 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sonrası vatandaşların tek yürek olduğunu ve bu birlikteliğin her zaman korunması gerektiğini belirtti.

'TEK DEVLET, TEK BAYRAK'
"TÜRKİYE Cumhuriyeti asla parçalanamaz. Sandıktan seçimle gelen partiler bizi temsil eder. İlk defa bizlerin oylarıyla Cumhurbaşkanı'nı seçtiğimizi, ülkemizi dış güçlerin parçalayamayacağını 40 gün önceki Divan'da söylemiştim. FETÖ'nün uzun yıllardır Türkiye'de sinsi, hain emelleri olduğunu söylemiştim. Ülkemizde iki yapı işbirliği yapmış durumda. Terör örgütleri FETÖ ve PKK birlikte hareket ediyor. Allah'a şükürler olsun ki bu ülke demokrasiden yana, bölünmez vatan topraklarından yana, tek devletten, tek bayraktan yana. Bunu da 15 Temmuz gecesi herkes gördü. Birlik olduğumuzda hiçbir gücün bizi baskı altına alamayacağını dosta düşmana gösterdik"

'ASKER DEĞiL, RÜTBELi HAiNLER'
"Peygamber Ocağı dediğimiz yerde belli bir rütbeli hain grubu bu kalkışmayı yaptı. Seçilmiş Cumhurbaşkanı, seçilmiş Başbakan, seçilmiş muhalefet partileri FETÖ'cü hainlere karşı direniş gösterdi. En büyük direnişi de Türk halkı gösterdi. Türk halkı vatanına, bayrağına ne kadar sahip çıktığını gördük. Türk halkı FETÖ'cü hainlere karşı ölümüne dik durmuştur. Bu darbenin önlenmesi herkese örnek olsun. Dünya da bu örneği görüp Türk insanına, demokrasisine saygı duysun. Bize karşı kinlerini terk etsinler. Türkiye'yi yabancılaştırmaya, ötekileştirmeye çalışanlar artık akıllarını başlarına alsınlar. Bu ülkeye saygı duyacaksınız"

'BUNLAR GADDAR'
Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, 3 Temmuz sürecinde kulüplerinin başarılı bir sınav verdiğini söyledi. Küçük "Biz Türkiye'nin bir araya geldiği 15 Temmuz'daki kenetlenmeyi 3 Temmuz tarihinde kendi çapımızda göstermiştik. O yargısız infaz döneminde özel yetkili mahkemelerin hukuku gaddarca yorumladılar. Buna karşı protesto yürüyüşleri yapmıştık. Her zaman ülkemizin yanındayız. İnanıyorum ki Fenerbahçelilerin tamamı 15 Temmuz'da da sokaklara inmiştir" ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN