Web Sürümüne Geç

  İşte Yıldırım dilekçeler

  İşte Yıldırım dilekçeler
  17 Ocak 2017, Salı Güncelleme: 04:16

  Başkan Aziz Yıldırım, Adanaspor maçı sonrası “Bunu devletin en üst kademelerine kadar taşıyacağım” demişti. PFDK için hazırlanan dilekçelerden bir örnek de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri’ne gitti.

  Sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım, Adanaspor maçı sonrası sert açıklamalarda bulunmuştu. Yıldırım başta MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nu hedefine alarak Futbol Federasyonu'na da yüklenmişti. Yıldırım "Türkiye'de hakem terörü var. Buradan Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza sesleniyorum. Bunların temizlenmesi lazım" ifadelerini kullanmıştı. Yıldırım, geçtiğimiz hafta kulübün resmi internet sitesinden MHK Başkanı Yusuf Namoğlu hakkında yapılan açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk edilmişti. Fenerbahçe'nin başkanı yaptığı savunmayı hem PFDK'ya hem de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri'ne gönderdi.

  'CEZAYA YER YOK'
  Aziz Yıldırım'ın vekili avukat Abdurrahim Erol imzasıyla gönderilen savunma dilekçesinde Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un eski başkan ve yöneticilerinin Futbol Federasyonu aleyhindeki açıklamaları nedeniyle ceza almadıkları vurgulandı. Bu emsal kararlar nedeniyle cezaya yer olmadığı belirtilirken Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin 'ifade özgürlüğü' görüşleri hatırlatıldı.

  Etiketler Aziz Yıldırım
  Yükleniyor