Web Sürümüne Geç

Hooijdonk yerden yere vurdu

Hooijdonk yerden yere vurdu
Perşembe 28.04.2017

Fenerbahçe’nin eski yıldızı, “Parayı görünce gemiyi terk etmişti” dediği Dick Advocaat’ın Hollanda Milli Takımı’nın başına getirilmesini “Akıl tutulması” olarak yorumladı.

Fenerbahçe'nin eski oyuncularından Pierre van Hooijdonk, Dick Advocaat'ın Hollanda Milli Takımı'nın başına geçmesinin kesinleşmesinden sonra çok sert bir açıklama yaptı. NOS TV'ye konuşan Van Hooijdonk, "Bana göre Advocaat bir seçenek olmamalıydı. Hollanda Milli Takımı'nın bugün bu durumda olmasının sorumlularından birisi olan Advocaat'ı teknik direktör olarak seçmek, federasyonun içinde bulunduğu akıl tutulmasına bir örnek. Advocaat parayı görünce gemiyi hemen terk etmişti" diyerek F.Bahçe'nin hocasını yerden yere vurdu.

'FANATİKLİĞİ ONU EN İYİSİ YAPIYOR'
Hollanda Ligi ekiplerinden Groningen'in teknik direktörü Ernest Faber, Hooijdonk'un tersine milli takım için yapılan Dick Advocaat tercihini övdü. 45 yaşındaki çalıştırıcı, "Onu seçerim... Tecrübesi, fanatikliği ve futbol anlayışı Hollanda Milli Takımı için onu en iyisi yapıyor" diyerek, Advocaat'a destek verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN