Web Sürümüne Geç

  Arena'da erken gol

  Arena'da erken gol
  05 Mayıs 2017, Cuma Güncelleme: 02:07

  Futbolcularına ezeli rakiplerinin kaybettiği Lyon ve Başakşehir maçlarını izleten Hollandalı çalıştırıcı, gol yediği zaman siyah-beyazlı takımın oyun düzeninin kolay bozulduğunu vurguladı

  Şampiyonlar Ligi şansını devam ettirmek için lider Beşiktaş'ı Vodafone Arena'da devirme planı yapan F.Bahçe'de Teknik Direktör Dick Advocaat, harıl harıl oyun sistemi üzerinde çalışıyor. Dünkü antrenman öncesi siyah- beyazlıların kaybettiği Lyon ve Başakşehir maçlarını içeren bir videolu toplantı düzenleyen Hollandalı çalıştırıcı, derbi zaferi için futbolcularına yapmaları gerekenleri maddeler halinde sıraladı.

  HAKEMLE OYNAMAYIN
  İşte tecrübeli teknik adam, kritik derbide lider Beşiktaş'ı imha planını futbolcularına 3 ana başlıkta şöyle sıraladı:

  1-Beşiktaş savunması stres ve baskı altındayken oynayamıyor.
  Onları sürekli presle rahatsız ederek 3. bölgede orta sahayla pas bağlantısını kesmemiz gerekiyor.

  2-Geriye düşünce toparlanamıyorlar. Erken bir golle onları kendi seyircileri önünde baskı altına alabiliriz. Zira geriye düştüklerinde oyun düzenleri kolay bozuluyor.

  3- Hakemle kesinlikle oynamayın. Böyle derbi ortamlarında hakemler daha kolay kart gösterebiliyorlar. Sonuçta saha ve seyirci avantajı Beşiktaş'ta. Sakin kalın onlar sinirlensin.

  Ayrıca Dick Advocaat'ın Beşiktaş derbisine beklentilerin aksine iddialı bir hücum hattıyla çıkmayı planladığı öğrenildi. Aatıf'ı kulübeye çekmeyi düşünen Advocaat'ın Rize'ye 2 gol atan Sow'u solda, Lens'i sağda görevlendirip, ileri uçta Beşiktaş'a Vodafone Arena'da ilk yenilgisini tattıran Robin van Persie'ye yer vereceği bildirildi.

  Emre BOL
  Etiketler Advocaat
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN